Ratanový nábytok

Určite ste počuli o všetkých možných druhoch nábytku, ale ratanový nábytok vám nemusí byť po mene známy. Možno práve sedíte na ratanovej sedačke a nič si neuvedomujete, ale pod týmto názvom sa ukrýva nábytok, ktorý je prútený, teda má prútiky poprepletané pomedzi sebou. Tento druh nábytku je v móde už roky, miluje ho dnešná aj staršia generácia. Ratanový nábytok sa vyrába z kvalitných umelých vláken, je odolný voči vode, proti nárazom silného vetra, teda je odolný voči vplyvom počasia. A veľkým plusom je, že sa dá tento nábytok ohýbať.

Ratanový nábytok patril kedysi ku klasike, ale v súčasnej dobe preniká do interiérov. Ratanový nábytok môžeme nájsť hlavne v záhradách. Preto si môžete nájsť ratanový nábytok aj pod menom záhradný nábytok, v podstate medzi nimi nie je žiaden rozdiel – je to to isté!

Pokiaľ milujete exotiku a ste prírodný typ človeka, tak ratanový nábytok bude pre vás absolútne najideálnejší, odporučil by vám ho každý predavač.

Ale prečo taký podmanivý názov? Ratanový nábytok pochádza zo slova ratan, čo je v skutočnosti rastlina, ktorá rastie v trópoch. Je to druh palmy a radí sa medzi popínavé rastliny. Najviac ratanu rastie v juhovýchodnej Ázii, v Indonézií, ale aj na Filipínach. Z ratanu sa vyrábajú stoličky, sedacie úpravy, kreslá, ale aj stoly. V podstate je ratanový nábytok luxusný tovar, ceny ratanových nábytkov nenájdete pod tisíc eur! Ak si zvolíte ratanový nábytok do bytu, tak sa nebojte, skvelo sa spriatelí s kovovým aj so skleným nábytkom! Ale nezabudnite, ratanový nábytok je skôr vhodný do vonkajšieho prostredia!

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *