Rozmýšľate, ako si užiť vašu terasu ešte viac? Zaobstarajte si pergolu

Keďže sme na začiatku zimy a na konci roka, na posedenia na vašej terase už dávno len spomínate. No čo, nemôže byť stále leto a preto vám neostáva nič iné, len si počkať na to ďalšie, respektíve aspoň na teplú jar.

Ostré slnko ani náhly dážď vás viac nebudú obmedzovať

A čo takto pouvažovať nad tým ako si na nadchádzajúcu sezónu svoju terasu vylepšiť? A my aj presne vieme ako. Najskôr sa spýtame: máte pergolu? Ak nie, rozhodne by to mala byť najbližšia investícia do vášho domu (ak teda nepotrebujete investovať financie do niečoho súrnejšieho).

Moderné pergoly totižto dokážu spraviť z posedení na vašej terase úplne nový zážitok. Alebo minimálne vám umožnia tráviť na terase viac času, keďže vás ochránia pred ostrým slnkom, ktoré je hlavne počas vrcholného leta často viac na škodu, ako na úžitok.

Okrem toho zvládnu pergoly aj dážď a tak vás z terasy už žiadna nečakaná prehánka nevyženie. A keďže vďaka dômyselnému odtokovému systému zostatková voda po daždi po otvorení strechy pergoly odtečie mimo terasu, ak budete chcieť, môžete si ihneď po daždi užiť na vašej terase slnko.

Pergoly dokážu oveľa viac

Vrcholom súčasnej ponuky pergol sú takzvané bioklimatické pergoly. Ide o pergoly, ktoré nemajú látkovú strechu, ale lamelovú. Tieto lamely je možné naklápať v širokom rozsahu a takýmto spôsobom regulovať klímu na vašej terase.

Okrem toho, že takto môžete regulovať množstvo svetla na terase, môžete regulovať aj prúdenie vzduchu. Ak sa chcete na vašej terase cítiť čo najpríjemnejšie, sú preto bioklimatické pergoly tou najlepšou možnosťou.

K pergole si môžete doobjednať aj rôzne príslušenstvo. Zrejme najžiadanejším je LED osvetlenie, aby ste počas posedení po západe slnka nemuseli dodatočne riešiť zdroj svetla. Zvoliť si však môžete aj integrované bluetooth reproduktory, či infra ohrievače a ďalšie prvky, ktoré zvyšujú komfort.

Zdroj obrázka:

Autor: giuseppelombardo / Shutterstock.com

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *