Vyberte si správny konferenčný stolík

Obývačka, miesto, kde to žije a to tam nemusí byť ani Mattoni. Izba, v ktorej hostíte návštevy, trávite čas so svojou rodinou, oddychujete na gauči, pozeráte telku či čítate knihy. Preto je dôležité, aby ste sa tu cítili dobre nielen vy, ale aj celá rodina. Dominantou izby je sedačka, ktorá by mala byť priamo oproti televízoru. No podceniť nemôžete ani ostatný nábytok. Jedným z najdôležitejších doplnkov je vhodne vybraný konferenčný stolík. Verný pomocník sedačky. Ako si vybrať taký, ktorý do vašej obývacej izby zapadne?

Aký veľký by mal byť konferenčný stolík

V prvom rade musíte vedieť, aký rozmer konferenčného stolíka vám bude vyhovovať. Dôležitá je hlavne výška, dĺžka a rozloha. Keď si sadnete na gauč, konferenčný stolík by ste mali ideálne mať do výšky kolien. A ako je to s jeho dĺžkou? Keď má stolík tretinu, maximálne polovicu dĺžky z vašej sedačky, vybrali ste správne. A ako je to s rozlohou? To je veľmi individuálne, záleží to od toho, či tam budete mať iba pár diaľkových ovládačov alebo tam chcete mať obložené misy pre svojich hostí.

Aký materiál vybrať

Na výber máte štyri hlavné materiály – sklo, drevo, imitácia dreva alebo kombinácia dreva a skla. Drevo je univerzálny doplnok do každej obývačky. Elegantné a zároveň minimalistické. Nemusíte sa ani báť, že zanikne na vašej plávajúcej podlahe – vždy si môžete vybrať odtieň, ktorý s ňou bude kontrastovať. To isté platí aj o rôznych imitáciách dreva, ktoré sú však lacnejšie, ale zase aj menej kvalitné. Sklený stolík je zase pomerne náročné skombinovať s ostatným vybavením izby. Keď máte doma malé dieťa alebo domáce zviera, veľmi ľahko sa môže stať, že budete bez stolíka. Ideálne je vybrať si drevený stolík so sklom alebo bez neho.

Myslite aj na dizajn

Nielen materiál, ale aj dizajn konferenčného stolíka je rozhodujúci. Najlepšie a zároveň aj najjednoduchšie budete mať, keď sa stolík budete snažiť zladiť so samotnou sedačkou a ostatný nábytok nebudete brať na zreteľ. Navštívte Novynabytok.sk a pozrite sa na konferenčné stolíky. Možno tu nájdete svojho favorita, po ktorom ste tak dlho pátrali.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *