3 praktické rady, ako si zariadiť malý byt

Nábytok

Všeobecne platilo, že čím menší byt si kúpite, tým menej platíte. V súčasnosti sa to ale trošku zmenilo. Tým, že sa dopyt po menších bytoch zvýšil, ceny pochopiteľne začali rásť.

Ak ste si aj vy kúpili menší byt a chcete zopár praktických rád, ako si ho zariadiť, prečítajte si náš príspevok.

1. Steny omaľujte v prírodných farbách

Ak máte radi tmavé farby, v malom priestore ich použiť jednoducho nemôžete. Tmavé farby malý priestor opticky zmenšujú a namiesto toho, aby ste malý priestor opticky zväčšili, ho ešte viac zmenšíte. Steny omaľujte v prírodných farbách, ako napríklad v zelenej, béžovej, slabo hnedej, žltej. Odporúčame vám vyberať si aj svetlejší sektorový nábytok do miestností. Pozor ale, podlaha nesmie byť farebne totožná s nábytkom.

2. Prepojte miestnosti

Svoj byt zariaďujte v štýle minimalizmu. Zbúrajte niektoré priečky a otvorte priestor. Byt bude pôsobiť väčšie, krajšie. Dôležité je pri výbere podlahy vyberať len jeden typ podlahy. Rozhodne nedávajte do každej miestnosti iný typ farby. Prepojením miestnosti priestor výrazne zväčšíte a nikto ani len nepostrehne, že máte malometrážny byt.

Do obývačky umiestnite veľkú obývaciu stenu, veľkú rohovú sedačku, malý konferenčný stolík a zopár políc a obrazov na steny. Je dôležité, aby ste využili každý voľný priestor čo najefektívnejšie.

3. Priestor dostatočne osvetlite

Nemáme na mysli veľké lustre, ktoré môžete akurát tak obdivovať v kaštieľoch. Zvoľte radšej viac menších lámp a do miestnosti umiestnite zrkadlo. Práve zrkadlo vám pomôže priestor opticky zväčšiť, ale pozor, neumiestňujte ho oproti oknu.

Menšie byty neposkytujú toľko súkromia, ako veľké, ale sú výhodné najmä kvôli nižším cenám za m2. Nezabúdajte si vyberať skôr bledšie odtiene nábytku a doprajte miestnostiam dostatok prirodzeného svetla tým, že si vyberiete kratšie záclony. Snažte sa využiť každý voľný priestor. Odporúčame vám dať si vyrobiť nábytok na mieru.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *