Individuálne alebo katalógové projekty domov?

Projekt rodinného domu

Katalógové projekty domov alebo projekty na mieru? Touto otázkou sa zaoberá každý, kto sa chystá na stavbu svojho nového bývania. Ktorá z možností je lepšia a vhodnejšia práve pre vás?

Projekt rodinného domu

Projekt rodinného domu

Katalógové projekty domov

Zaujali vás katalógové projekty domov? Nuž, nie je sa čomu čudovať. S nimi totiž ľahko spoznáte presné rozmery vašej budúcej stavby aj jej členenie. A predovšetkým sú v porovnaní s individuálnymi projektmi lacnejšie. To však len vtedy, ak v ňom neplánujete robiť veľké a výrazné zmeny. Katalógové projekty domov nemusia vždy zohľadniť všetky vaše sny a požiadavky a vtedy je nutné zmeny naprojektovať dodatočne, čím sa výsledná cena môže výrazne navýšiť.

Katalógové projekty domov sú skvelým riešením najmä vtedy, ak máte k dispozícii rovinatý pozemok bez komplikovaných štruktúr. Práve vtedy si totiž môžete vybrať akýkoľvek projekt z ponúkaného katalógu.

Projekty domov na mieru

Vyššie náklady sa zvyknú spájať s projektmi domov presne na mieru zadávateľa. Každý projekt je totiž jedinečný, takže sa musí vypracovať od úplného základu. Pritom sa musí dbať nielen na požiadavky klienta, ale aj susedné domy, charakter pozemku či urbanistický plán obce. Vďaka tomu však získate presne taký dom, aký ste chceli. A to aj vtedy, keď chcete mať viac miestností, netradičné okná či netypický tvar obvodových stien.

Projekt na mieru oceníte najmä vtedy, ak máte problematickejší pozemok so zložitým charakterom. Katalógové domy sa napríklad nemusia v každom prípade dať umiestniť na váš pozemok. To sa však s projektom na mieru nemôže stať, keďže je pripravený presne na daný priestor.

Každá z možností nesie svoje klady aj zápory, preto je výlučne na vás, ktorému riešeniu dáte vo svojom bývaní prednosť.

Foto: Pixabay

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *