Preprava nábytku z bodu A do bodu B. Ako na to?

`

Akýkoľvek druh nábytku býva väčšinou náročný na manipulovanie a prepravu. Je to najmä kvôli ťažkej váhe alebo veľkým rozmerom. Prípadne obe veci naraz.

Keď potrebujete prepraviť malú poličku, zvládnete to aj sami a s bežným osobným autom. No čo ak ide o skriňu, jedálenský stôl alebo obývaciu stenu? Tu si sám človek už len ťažko poradí.

Rovnako ako sťahovanie, aj preprava nábytku sa dá riešiť dvoma spôsobmi.

Svojpomocná preprava nábytku – na čo sa pripraviť

Ľudia si zvyknú myslieť, že samotná preprava nábytku je niečo, čo v pohode zvládne každý. Až pokiaľ nenarazia na realitu a zrazu sa začnú vynárať problémy.

Najväčším problémom býva vozidlo. Len málo kedy totiž stačí na prepravu nábytku osobné auto. Zniesť nábytok z bytu až k autu a tam zistiť, že sa doň nezmestí naozaj nepoteší.

Je teda potrebná dodávka alebo iné väčšie úžitkové vozidlo. Zapožičanie nie je zadarmo a tak sa aj svojpomocná doprava nábytku dokáže predražiť.

Netreba zabúdať ani na to, že nábytok sa sám do vozidla nedostane. Ani z vozidla von.

To je prvá časť, pretože nábytok nestačí len premiestniť. Je dôležité ho aj poriadne zabezpečiť, aby sa nepoškodil. Na to poslúži ochranná fólia alebo staré deky. No obzvlášť dôležité je nábytok zabezpečiť priamo vo vozidle, aby sa jazdou nezničil.

Ostrá zákruta alebo diera na ceste dokáže zle ukotvený nábytok vo vozidle značne poškodiť.

Tu sú dôležité najmä sťahovacie pásy, ktoré udržia nábytok v dodávke fixovaný.

Pri svojpomocnej preprave treba počítať aj s časom a vynaloženou energiou. Ako sa hovorí, nič nie je zadarmo.

Preprava nábytku zabezpečená sťahovacou firmou

Na druhej strane si môžete objednať službu sťahovacej firmy. Nemusí to byť kompletné sťahovanie. Ak je potrebná len doprava nábytku, stačí to. Na čom sa dohodnete, to zaplatíte a bez skrytých poplatkov.

Výhody sú zrejme. Ušetríte čas a nemusíte pohnúť ani prstom. Sťahovacia firma ako www.stahovanie-golem.sk  disponuje vozidlom a vybavením na to určeným. Nehovoriac o hmotnej zodpovednosti, ktorú za svoju prácu nesie. A najmä skúsenostiach, pretože ich táto práca živí.

Čo sa oplatí viac?

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *