Ako v malých bytoch vyriešiť priestor na spanie?

Aj keď ceny bytov spred napríklad piatich rokov nám teraz pripadajú ako z ríše snov, aj vtedy sa rozhodne nedalo povedať, že vlastné bývanie bolo lacnou záležitosťou. A teraz to platí násobne viac.

Ak váš byt nemá samostatnú spálňu, máte dve možnosti

Dá sa tak s určitosťou predpokladať, že menšie byty budú aj naďalej populárnou voľbou pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť priestrannejšie bývanie, ale na druhej strane, môžu si dovoliť robiť kompromisy, čo sa týka požadovaného priestoru. A teda pôjde hlavne o jednotlivcov, či páry bez detí.

A aj keď už dvojizbový byt sa dá považovať za menší, teraz máme na mysli skôr jednoizbové byty a garsónky. V prípade, že kupujete takýto byt, je najväčším kompromisom jednoznačne absencia izby, ktorá by mohla byť vyhradená čisto na spanie.

V takomto prípade máte dve možnosti. Buď do obývacej časti „napcháte“ aj posteľ alebo môžete ísť hľadať medzi rozkladacie pohovky v Bratislave nejakú, ktorá vám rovnako dobre poslúži počas dňa aj počas noci.

Pri výbere sedačky do malého bytu, na ktorej budete aj spávať, pozerajte hlavne na toto

Najlepším riešením pravdepodobne bude, rovno sa zamerať na kvalitné sedačky na mieru. Získate tak sedačku, ktorá maximálne využije priestor, ktorý budete mať k dispozícii. Na čo hlavne sa teda pozerať pri výbere sedačky do malého bytu?

V prvom rade bude oveľa viac záležať na rozmeroch. Dobre si premerajte váš byt, aby ste predišli nepríjemnému prekvapeniu, keď vaša nová sedačka dorazí a nezmestí sa do priestoru, ktorý budete mať pre ňu pripravený.

Keďže budete na sedačke každý deň (alebo skôr noc) spávať, zamerajte sa aj na to, či sa dostatočne jednoducho rozkladá. Nezabúdajte, že sedačku budete každý večer rozkladať a každé ráno skladať, takže by vám to malo ísť hladko a rýchlo.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *