Rohové sedačky potrebujú dostatok priestoru

Rohové sedačky sa vo všeobecnosti zaradili medzi väčšie a priestorovo náročné kusy nábytku, ktoré sú úplne bežne dostupné na trhu. Najčastejšie sa rohové sedačky odporúčajú len do obývacích izieb, ktoré sa pýšia dostatočnou veľkosťou. Sú tiež veľmi obľúbené vo viacčlenných domácnostiach, prípadne aj do menších rodín, ktoré sa zvyknú tešiť z veľkých návštev.

Na rozmeroch záleží

Pri výbere sedačky dbajte predovšetkým na rozmery miestnosti, do ktorej chcete sedačku umiestniť, v porovnaní s rozmermi danej rohovej sedačky. Súprava by nemala brániť voľnému pohybu v miestnosti. Tiež nezabudnite, že pred ňu patrí konferenčný stolík. Rohové sedačky nemusia byť uložené výhradne v rohu pri stene. Ak máte veľkú obývačku, môžete pomocou sedačky vhodne miestnosť predeliť na dve časti. Hlavne vtedy, ak chcete oddeliť miesto na sledovanie televízie od priestoru, kde máte jedálenský stôl či počítač.

Materiál, farby i vzory

Do úvahy berte aj voľbu farby i materiálu. To však závisí od vašich individuálnych potrieb. Ak napríklad máte tri deti a dva psy, radšej voľte takú farbu, pri ktorej sa nebude dať na prvý pohľad rozoznať i najmenšia špina či chlpy. Pri voľbe materiálu siahnite po takom, ktorý nevyžaduje náročnú starostlivosť. Veľmi praktická a štýlovo vyzerajúca je napríklad koža tmavej farby. Tá je však aj tomu úmerne drahá. Ak chcete ozvláštniť svoj interiér, vyberte si také rohové sedačky, ktoré mu dodajú šmrnc a pocit netradičnosti. Môže ísť o divokejšie vzory či kombináciu viacerých pestrých farieb. Váš byt získa štýl a svoj vlastný módny smer.

K sedačke sa oplatí vybrať vhodné vankúšiky a mnohokrát aj prikrývky. Podľa svojej vlastnej situácie zvážte, či by nebolo vhodné siahnuť po rozkladacej sedacej súprave, ktorú v prípade potreby môžete využiť aj ako posteľ.

Foto: Bigstockphoto

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *