Osvetlenie kuchynskej linky: S LED pásmi to pôjde skvelo!

Kuchyňa vyžaduje dostatok svetla. Predsa len je dobré vidieť na jedlo, ktoré pripravujete. Dobré osvetlenie kuchynskej linky navyše pomôže zvýšiť bezpečnosť vo vašej kuchyni. LED osvetlenie je veľmi praktickým riešením a navyše je jeho inštalácia skutočne jednoduchá.

LED osvetlenie pozná vďaka jeho výhodám takmer každý. Tým najväčším pozitívom je jeho dlhá životnosť a neporovnateľná úspornosť. V porovnaní s klasickou žiarovkou sa úspora nákladov pri LED osvetlení pohybuje okolo 80 – 90 %. Je to hlavne preto, že dochádza k efektívnejšiemu premieňaniu energie na svetlo. LED pásy sú vhodné na osvetlenie kuchynskej linky aj kvôli nízkym nákladom so zapojením.

Inštalácia bez problémov

Osvetlenie kuchynskej linky pomocou LED pásov je obľúbené kvôli elegantnému vzhľadu, univerzálnemu dizajnu i jednoduchému zapojeniu. V prípade bežných svietidiel by ste sa nevyhli zbytočnému búraniu. S pomocou LED pásov osvietite kuchynskú linku v podstate na ktoromkoľvek mieste a môžete zabudnúť na viditeľné káble či náročnú inštaláciu.

Akú svietivosť potrebujete?

Pri výbere LED pásov si všímajte či majú dostatočný príkon. Ak chcete osvetliť zásuvky či skrinky, vystačíte si so základnou svietivosťou, teda príkonom 4,8 W/m. Na osvetlenie pracovnej dosky sa odporúča príkon 9,6 W/m alebo až okolo 12 W/m. Pri pásoch s nižším príkonom vás nemusí trápiť chladenie, pásy s vyššou svietivosťou je však vhodné chladiť hliníkovým profilom, čím sa vyhnete ich prehriatiu.

Svetlo i dekorácia

LED pásy potrebné na osvetlenie kuchynskej linky sa obvykle umiestňujú do priestoru pod závesné skrinky. Získate tak dostatok svetla na pracovnú dosku v akýchkoľvek podmienkach a bez otravného tieňa. Okrem toho majú tieto pásy aj dekoračnú funkciu. Vyčaria požadovanú atmosféru, vďaka čomu sa výborne hodia aj na osvetlenie vitrín či akýchkoľvek priestorov, ktoré chcete zdôrazniť.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *