Užitočné doplnky do každej spálne

Doplnky do spálne

Každý bytový architekt upozorňuje na to, aby sme si spálňu nezahlcovali množstvom rôznych dekorácií, obrazmi a agresívnymi farbami. Zároveň nás ale upozorňujú na niektoré detaily, nad ktorými sme sa nikdy nezamýšľali.

Ak plánujete menší „detox“ spálne a uvažujete nad tým, čo vyhodiť a čo naopak doniesť, my vám v tom trošku poradíme.

Kvety, všade samé kvety!

V každej spálni by mal byť minimálne jeden kvet. Ak patríte k tým ženám, ktorým všetky kvety ihneď vyschnú, siahnite po kaktusoch. Tie vás nikdy nesklamú. Všeobecne vám ale odporúčame najmä fikusy, svokrin jazyk, šeflery, ale aj lopatkovec. Pokladajte ich buď na okenné parapety, alebo ich dávajte na police a komodu. Čistia vzduch, krásne priestor osviežia a upokoja vás.

Siete proti hmyzu

Nikto z nás nemá rád, keď nám hneď po otvorení spálňového okna vbehne do vnútra nepríjemný hmyz. Ideálnym riešením na túto situáciu je sieť proti hmyzu. Neprenikne cez ňu žiaden hmyz a vy si tak budete môcť pokojne vetrať aj celý deň bez toho, aby vám po dome lietal otravný hmyz.

Prehoz na posteľ

Ak radi leňošíte na posteli a zároveň nechcete každý druhý deň prezliekať posteľné obliečky, kúpte si veľkosťou vyhovujúci prehoz na posteľ. Najlepšie prehozy nájdete v metrovom textile, ktoré predávajú čisto slovenské hand made prehozy. Sú ušité z kvalitných látok a po prvom pratí sa vám nesperú.

Usušené bylinky

Sú taktiež ideálnym doplnkom do spálne. Stačí, keď si čerstvé bylinky zviažete špagátikom a zavesíte na garnížu. Keď sa vám bylinky usušia, môžete si ich dať do vázičky. Teraz je obdobie levandule, mäty, medovky, echinacey. Využite to a vyrobte si kytičku z rastliniek zo záhradky.

Spálňa je oázou pokoja. Prichádzame si do nej oddýchnuť, načerpať energiu, zabudnúť na všetky starosti. Vytvorte si ideálne podmienky na spánok a kúpte/ vyrobte si niektoré z týchto užitočných doplnkov do spální.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *