Podľa čoho si vybrať podlahu do izby

Vyberať podlahu do miestnosti iba podľa toho, že ktorá sa vám páči, nie je práve najrozumnejšia voľba. Jasné, je dôležité, aby sa vám nový povrch na zemi páčil, ale musíte zohľadniť ešte množstvo faktorov, aby vaša podlaha plnila účel, dožila sa požadovaného veku a pôsobila esteticky. Ktoré faktory by ste mali zohľadniť, aby ste neurobili krok vedľa?

Na čo bude slúžiť miestnosť

V prvom rade by ste mali poznať odpoveď na otázku, na čo bude miestnosť slúžiť. Pretože vyberať podlahu bez toho, aby ste vedeli, či v miestnosti bude detská izba, pracovňa alebo nebodaj dielňa, je dizajnérska samovražda. Len si predstavte, že položíte linoleum na podlahu v nádeji, že tu budete mať dielňu, ale zrazu sa na rodinnej rade rozhodne, že to bude detská izba. Deti trikrát od radosti z linolea zrejme výskať nebudú. Takže podlaha by mala byť v prvom rade funkčná, až potom myslite na estetičnosť.

shutterstock_103884698

Stanovte si rozpočet

Je veľmi dôležité si stanoviť rozpočet, aby ste sa nepozerali po drevených plávajúcich podlahách, ktoré sú drahšie a nakoniec prídete na to, že si budete môcť dovoliť iba lacné koberce. Jednak si ušetríte sklamanie, ale hlavne budete vedieť môcť na internete použiť filtre, vďaka čomu nebudete musieť prezrieť 3000 typov podláh, z ktorých si však budete môcť dovoliť kúpiť iba 250. Vďaka filtru si zobrazíte rovno týchto 250 a vyberáte.

Aká farba je lepšia

Výber farby podlahy musíte prispôsobiť veľkosti vašej izby, prečo? Ak sa nechcete cítiť v malej miestnosti stiesnene, je lepšie, keď si vyberiete svetlú plávajúcu podlahu či koberec, ktorý miestnosť opticky zväčší. V prípade, že nemáte starosti s veľkosťou izby, pokojne môžete siahnuť po tmavých a elegantnejších odtieňoch podlahy. Držte sa týchto rád a pri kupovaní novej podlahy neurobíte nikdy krok vedľa.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *