Čo robiť keď navlhnú priestory v sklade

Firmy a sklady u dnes všade, od zahoria až po východné Slovensko sú firmy ktoré majú uskladnený svoj tovar v bezpečí skladových priestorov. Všade sú však priestory vystavené neprajnému riziku, vlhkosti.

Rizikové faktory pre skladové priestory

Vlhkosť môže mať rôzny pôvod, či už ide o kondenzáciu medzi chladom a teplom z dôvodu zlého zatelpenia alebo vetrania, alebo sa jedná o vysoké hladiny podzemných vôd pri nevhodnom umiestnení skladu. Najviac však firmy a ich sklady ohrozujú povodne, či už priame v podobe zatopenia v dôsledku vysokých úhrnov zrážok alebo je to spomenutý sekundárny činiteľ teda, vyliatie riek alebo zdvihnutie hladiny podzemných vôd. Čo robiť a ako sanovať vzniknuté škody?

Profesionálne odvlhčovače

V prípade, že takáto situácia nastane je namieste samozrejme zabezpečiť tovar tak aby došlo k minimálnym stratám na majetku, nebodaj na zdraví zamestnancov. Otázkou zostáva však ako postupovať pri navlhnutých priestoroch, stenách podlahách a tu na rad prichádzajú profesionálne odvlhčovače. Jedná sa často o prenosné zariadenia pozostávajúce zo vlhkomera, hygrostatu, kompresora, nádrže na kvapalinu a technológie na vysúšanie. Pri zaobstarávaní moderného a kvalitné odvlhčovča je potrebné myslieť na základne parametre ktoré má prístroj obsahovať. Jedná sa predovšetkým o:

  • Prietok vzduchu
  • Veľkosť nádrže
  • Hmotnosť
  • Hlučnosť
  • Rozsah teplôt
  • Pracovná vlhkosť
  • Odvlhčovací výkon

Nieje teda vôbec jednoduché vybrať si ten správny odvlhčovač, je dobré aby vám poradili autorizovaní predajci, tí budú potrebovať predovšetkým údaje o veľkosti priestoru, súčasnej vlhkosti ako aj požadovanej vlhkosti ktorú chcete v priestore dosiahnuť. Nasleduje zoznam online obchodov kde sa dajú odlvhčovače zakúpiť:

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *