3 top interiérové doplnky, ktoré si môže dovoliť každý z vás

Máte potrebu niečo zmeniť? Začnite zmenami vo svojej domácnosti. Všetko si postupne premyslite, vyberajte s rozumom, príp. sa poraďte s interiérovým dizajnérom. V nasledujúcom článku sme pre vás pripravili aspoň pár doplnkov, ktoré by mohli byť pre vás prijateľné.

1) Záclony

Tradičný doplnok našich starých mám sa dostáva čoraz viac do pozornosti. Trh s bytovým textilom je doslova presýtený materiálmi, z ktorých sa záclony vyrábajú. V určite každom meste sa nachádza obchod s bytovým textilom, ktorý ponúka záclony od výmyslu sveta. Pri ich výbere treba vziať do úvahy, kam ich budete vešať. Do svetlých miestností sa hodia aj dlhé záclony, než do tých tmavších. Rôzne motívy vedia veľmi pekne konkretizovať priestor. Či už sa jedná o ovocný motív hodiaci sa do kuchyne alebo hviezdičkový do detskej izby.

2) Závesy

Ďalším interiérovým doplnkom sú práve závesy. Existujú rôzne typy závesov, či zatemňovacie, ktoré vás chránia pred svetlom, teplom či chladom, jestvujú aj dekoračné bez prímes, čím strácajú funkčnosť a sú len dekoratívnym prvkom. Závesy sa hodia do akejkoľvek izby väčšej rozlohy s veľkými oknami. Dĺžku závesov si môžete dať vyrobiť na mieru, príp. si ich môžete objednať aj cez internet podľa atribútov, ktoré vám vyhovujú. Či už si vyberiete jednofarebné alebo vzorované majte na pamäti, že opticky zmenšujú priestor.

3) Dekoračné vankúše

Veľmi vďačný doplnok, ktorý má nielen dekoračné ale aj praktické využitie. Ich dizajn sa neustále mení a na trhu je nespočetné množstvo materiálov, tvarov, motívov, ktoré sú na nich aplikované. Záleží na vás aké veľké preferujete, no ideálne je, keď vám pekne dopĺňajú váš priestor. Pri tomto type doplnku môžete siahnuť aj po výraznejších farbách, pretože v miestnosti pôsobia ako čerešnička na torte.

Sedaciu súpravu veľmi pekne dodekorujete adekvátnym prehozom a vankúšikmi. Niektoré vankúše majú aj snímateľnú dekoračnú obliečku, ktorú je možné pohodlne oprať v práčke. Už len chýba vybrať si ten vhodný pre vás.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *