Základné rady k zariaďovaniu kancelárie

Základné rady k zariaďovaniu kancelárie

Pri zariaďovaní kancelárií sa kladie maximálny dôraz na praktickosť a funkčnosť. Aj samotná kancelária má totižto vplyv na to, ako efektívne dokážeme pracovať. Veď kde by sme boli, keby nám prácu komplikuje naša kancelária?

Príprava na samotné zariaďovanie

Aby ste dokázali kanceláriu zariadiť maximálne prakticky a funkčne, je potrebné plánovanie vopred. Dobre si tak premyslite, aký nábytok, ale aj akú spoľahlivú kancelársku techniku budete v kancelárii potrebovať.

Kľudne si urobte aj zoznam, ktorý budete mať pred sebou, keď budete plánovať, ako bude vaša kancelária vyzerať a čo kde bude. Konkrétne vybavenie závisí od vašej profesie, ale veď vy najlepšie budete vedieť, čo na prácu potrebujete.

Ďalším krokom je teda rozhodnúť, ako bude v kancelárii rozmiestnený nábytok. Kľúčová je poloha kancelárskeho stola. Mali by ste na ňom mať čo najviac prirodzeného svetla a zároveň by ste zo svojho miesta mali vidieť na dvere do kancelárie, od ktorých by mal byť čo najďalej, aby ste mali „pod palcom“ celú kanceláriu. Ostatný nábytok potom prispôsobte umiestneniu stola.

Základný nábytok do každej kancelárie

Keď máte všetko dôkladne premyslené, môže sa zariaďovať. Základom je už spomínaný pracovný stôl. Jeho veľkosť prispôsobte potrebám svojej profesie a hlavne tomu, čo všetko na ňom budete mať (na to predsa máte ten zoznam). Je predsa rozdiel vyberať stôl, na ktorom bude len notebook a stôl, na ktorom bude aj množstvo ďalších vecí, od tlačiarne, po drobnosti typu písacích potrieb a pod. Výber materiálu je potom vždy o kompromise medzi trvácnosťou, vzhľadom a cenou.

Ku kancelárskemu stolu patrí kancelárska stolička. Keďže v kanceláriách trávime niekoľko hodín denne, ergonómia je tu na prvom mieste. Čím viac bude kancelárska stolička prispôsobiteľná, tým lepšie.

A nakoniec, v kancelárii je potrebný aj úložný priestor na dokumenty a ďalšie veci. Je dobré mať nejaký v dosahu stola (môže byť aj jeho súčasťou), ten bude slúžiť na dokumenty a veci, s ktorými pravidelne pracujete. Okrem toho môžete pridať úložný priestor ďalej od stola, kde zas budete mať všetky veci, ku ktorým nepotrebujete pristupovať príliš často.

Zdroj obrázka:

Autor: ty / Stock.adobe.com

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *