Osviežte váš príbytok maľbami

Aký by to len bol život bez umenia? Pravdepodobne veľmi fádny a jednotvárny. Hudbou, výtvarným umením a ďalšími umeleckými výtvormi si ľudia radi skrášľujú svoje príbytky a mnohí sa kreatívnej tvorbe aj so záľubou venujú.

Výtvarné umenie patrí k najbežnejším prejavom a výplodom duše umelca. Štýlový a jedinečný obraz môže byť výborným a nečakane príjemným darčekom, rovnako dobre však splní aj úlohu dekoratívneho predmetu vo vašej obývačke.

screen-perfektneobrazy-sk

Ručne maľované obrazy

Vlastniť originálne autorské dielo je prestížnou a svojím spôsobom jedinečnou záležitosťou. A nemusí to byť zrovna Van Gogh alebo Gauguin za státisíce eur. Aj relatívne neznámy autor dokáže vytvoriť hodnotný ručne maľovaný obraz, ktorý vás osloví a prinesie do vášho príbytku nový rozmer a perspektívu. Veľkej obľube sa tešia napríklad krajinky alebo štylizované zátišia s motívom jedla a nápojov.

Abstraktné obrazy

Abstraktné umenie nezobrazuje predmet, človeka, ani krajinu. Abstraktný maliar nie je inšpirovaný reálnou predlohou, svoj štetec nechá hovoriť prostredníctvom farieb, geometrických tvarov a línií. Kombináciou týchto faktorov sa snaží o vytvorenie harmónie na plátne, alebo prinajmenšom o vzbudenie istého druhu emócie. Mnohokrát sú abstraktné obrazy také jedinečné, že samé o sebe sa stávajú predmetom. Nalaďte sa nekonvenčne a nahliadnite do duše abstraktných umelcov. Ich diela možno aj vám otvoria doteraz nepoznané zákutia existencie.

Portréty

Portrétne obrazy tu dávno pred príchodom fotoaparátov a také autoportréty pokojne môžeme označiť za prapredkov dnešných selfie fotografií. Je veľkým umením verne zachytiť na plátne emócie ľudskej tváre či výrazové prostriedky pohybu ľudského tela. Na osvedčenom webe perfektneobrazy.sk však pre vás nebude problémom nájsť ani takéto diela. Uhrančivý pohľad Jamesa Deana alebo zvodnú Audrey Hepburn môže návšteva obdivovať aj u vás doma.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *