Rekonštrukcia bytu? Vyberte si výhodnú pôžičku

Chystáte sa rekonštruovať byt? Vtedy je najlepšie zobrať si pôžičku. Či sa chystáte prerábať obývačku, kúpeľňu alebo pokladať nové podlahy, ide o veľký výdavok, ktorý najlepšie pokryjete hypotékou. Samozrejme v tom prípade, ak ste si poctivo dlhé roky nešetrili. Áno, aj hypotéka bude záťaž pre váš rodinný rozpočet, no keď si ho správne nastavíte, splácanie bude pre vás hračka.

Prečo uprednostniť hypotéku pred krátkodobou pôžičkou?

Hypotéka sa vám oplatí viac z toho dôvodu, že ide o vyššiu sumu, ktorú by ste jednak ako krátkodobú pôžičku nedostali, a keď aj áno, tak by ste ju na úrokoch preplatili. Pri hypotéke budete mať viac vybavovania, to áno, ale poplatky a úroky budú oveľa nižšie, ako keby ste si požičali od nebankovky. Chcete sa o hypotéke na bývanie dozvedieť viac? Kliknite sem.

Zásah pre rodinný rozpočet

Hypotéka predstavuje len pre málo rodín žiadny zásah do rozpočtu. Keď patríte k týmto šťastlivcom, preskočte na ďalší odsek, no keď chcete vedieť, ako zostaviť rodinný rozpočet? Čítajte ďalej. Dôležité je urobiť si prehľadnú tabuľku príjmov a výdajov. Základom, samozrejme, je nemať vyššie výdavky ako príjmy. Značte si svoje mesačné výdavky a na konci mesiaca si ich vždy prezrite a snažte sa ďalší mesiac vynechať tie, ktoré s odstupom času považujete za zbytočné. Robte to každý mesiac, až kým nebudete mať rodinný rozpočet optimalizovaný.

Pomôže aj konsolidácia pôžičiek

Zoškrtať výdavky z rodinného rozpočtu pomôže aj konsolidácia pôžičiek. Samozrejme, že nie každému sa to oplatí. Máte viac ako dve pôžičky a máte pocit, že platíte zbytočne veľa? Konsolidujte ich, zbavte sa starých pôžičiek a zoberte si jednu novú, vďaka ktorej mesačné úspory budú v desiatkach eur. Konsolidácia tak pomôže vášmu napnutému rozpočtu opäť slobodne dýchať.

Bude Vás zaujímať:

1 Komentár

  1. Marek

    Konsolidácia pôžičiek môže spôsobiť ďalšie problémy. Zlúčenie pôžičiek je fajn, máte všetko pod jednou strechou, ale v konečnom dôsledku môžete zaplatiť viacej, ako keby ste splácali jednotlivým nebankovkám. Doporučujem byť obozretný.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *