4 dôvody prečo sa drevený nábytok vyplatí

Drevený nábytok

Na rozdiel od mnohých iných materiálov vyzerá drevo dobre v každom prostred. Drevený nábytok môže byť súčasťou akéhokoľvek interiéru – moderného, rustikálneho či takého, v ktorom sa mieša viacero momentov. Aj kvôli týmto dôvodom by ste drevo mali vo svojej domácnosti uprednostniť.

Pevnosť a odolnosťou

Drevo je trváci a robustný materiál a zároveň ideálna voľna pre každého, kto si zakladá na dlhej životnosti nábytku. Táto odolnosť zabezpečuje, že drevený nábytok (bez ohľadu na to, či je vyrobený z tvrdého alebo mäkkého dreva) nestráca na cene ani v priebehu rokov. Navyše sa ľahko udržuje – voskovanie či leštenie stačí riešiť len príležitostne.

Vzhľad

Drevo rozhodne má interiéru čo dať. Keď ho do ruky dostane skúsený remeselník, zaručene z každého kúsku dreva dostane jeho pravý potenciál. Pridanou hodnotou dreva je najmä jeho prirodzený, prírodný vzhľad, ponúkajúci široké spektrum vzorov a farieb. Ak chcete oživiť sterilne pôsobiaci interiér, postele z masívu a drevo vo všeobecnosti sú esenciou, ktorá doň okamžite vnesie hrejivý pocit tepla.

Udržateľnosť

Drevo, ktoré sa ťaží a predáva zodpovedne, v skutočnosti predstavuje významný a v zásade jediný obnoviteľný stavebný materiál. Navyše, uhlíková stopa z jeho výroby a spracovania je výrazne nižšia než u ostatných materiálov. Faktom ostáva tiež to, že stromy a drevo ako také sú schopné viazať a uchovávať uhlík, čím prispievajú k čisteniu klímy.

Rôznorodosť

Široká škála farieb a tónov dreva znamená široké možnosti pri výbere pre rôznorodo ladené domácnosti. A to nevravíme len o jemných, ale aj viditeľných a markantných rozdieloch medzi textúrou jednotlivých kúskov dreva. Nezanedbateľným momentom je aj fakt, že každý výrobca ponúka trošku iný dizajn, ktorý sa líši aj na základe toho o aký typ a kus nábytku ide.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *