Prečo sú nábytkové doplnky také dôležité

Pri zariaďovaní bytu nie je dôležitý iba samotný nábytok, ale aj jednotlivé doplnky. Samozrejme, že srdcom celého bytu je zariadenie, ale aj akcenty tomu dokážu dať správny šmrnc. Je to podobné ako so ženou. Aj keď si oblečie ti najkrajšie šaty, hoci je neodolateľná, stále tomu niečo chýba. Chýbajú jej šperky, ktoré outfit rozsvietia ako letiskovú dráhu v noci. Tak isto je to aj pri zariaďovaní bytu. Môžete mať krásnu pohovku, skriňu či toaletný stolík, no kým nemáte správne nábytkové kovania, nerozžiarite to tak, ako môžete.

Nepodceňujte silu kľučiek

Čo si myslíte, je ťažšie vybrať pekné dvere alebo pekné kľučky? Ako prvé kupujete dvere, takže tie kúpite také, ktoré sa vám páčia. Ale ako potom vybrať kľučky, aby sa hodili k dverám a zariadeniu bytu? Na to doplatí najviac zákazníkov – dvere si kúpia pekné, no kľučky sú už pre nich nezaujímavé. Chyba. Snažte sa vybrať tak, aby kľučky ladili a dotvárali dvere. Na tmavé moderné dvere vyberte hranaté strieborné kľučky. Máte vysoké, štíhle biele dvere? Choďte do industriálneho štýlu a kúpte si mosadzné alebo medené kľučky. A ako je to s rustikálnymi drevenými dverami? Hodia sa k ním zlaté kľučky.

Dávajte si pozor na dekoráciu

Je lepšie mať v byte menej výrazných kúskov ako desiatky malých a nevýrazných. Prečo? Pretože tieto malé ozdoby vytvárajú pocit preplnenosti. A je úplne jedno, z akého materiálu sú. Preto si nájdite miesto stokusovej zbierky porcelánových slonov jedného naozaj veľkého slona. A to isté platí aj o obrazoch – radšej jeden veľký ako desiatky malých.

Pohrajte sa aj s vešiakmi

To, že imidž predsiene je dôležitý, lebo je to prvá miestnosť, ktorú uvidí vaša návšteva, viete. Preto si dajte záležať na jej vzhľade. A nezabúdajte ani na štýlové vešiaky. Žiadne provizórne opatrenia ako klince v stene, nech vám ani nenapadnú. Poznáte to, že život sa skladá z detailov a to isté platí aj o atraktívnosti vášho bývania. Dajte si záležať na detailoch a bývajte štýlovejšie.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *