Aby rekonštrukcia kúpeľne nebola pohromou

Rekonštrukcia kúpeľne je vždy zásadná vec. Nielen preto, že na niekoľko dní či týždňov ochromí každodennú rutinu, ale hlavne preto, že bude určovať, ako sa tam budete cítiť. Či sa rozhodnete len pre funkčnú miestnosť, v ktorej nezáleží na vzhľade, alebo je vzhľad a vybavenie dôležité rovnako. Štýl, ktorý ťaží prevažne z toho industriálneho, kladie dôraz zároveň na príťažlivý, hoci minimalistický vzhľad, a vysokú funkcionalitu kúpeľne. Ako to vyzerá?

Aj útulnosť, aj minimalizmus

Skombinovať dva protiklady a vyjsť z toho víťazne nie je nič jednoduché. Pravdupovediac, je to prakticky nemožné. No štýl, ktorého hlavným znakom sú červené tehly, to dokázal. Neviete sa rozhodnúť akú farbu obkladu vybrať? Ideálne sú neutrálne farby – sivá, šedá a biela. Dve steny so sivým veľkým obkladom a dve biele s menšími dlaždicami. Prípadne môžete použiť aj prírodný kamenný obklad, ktorý bude vyzerať ešte štýlovejšie.

Aký materiál na podlahu 

Hoci sú pre industriálny štýl typické tehly alebo tehlový obklad, pri rekonštrukcii nie je tento materiál vhodný, pretože neomietnuté tehly nemajú veľmi rady vlhkosť. Ale môžete si to vynahradiť na podlahe, kde si vyberiete tiež veľmi pekný materiál – buď si zvolíte drevenú podlahu špeciálne určenú do kúpeľne, alebo pohľadový betón, ktorý vyzerá oslnivo. Jasné, zatiaľ to vyzerá priveľmi chladne a neosobne, no teraz už idete pridávať len doplnky, ktoré vašu kúpeľňu rozžiaria a zútulnia.

Doplnky, ktoré kúpeľňu opticky ohrejú

Zatiaľ to všetko boli chladné materiály v neutrálnych farbách, aj preto teraz potrebujete niečo, čím z toho urobíte útulný priestor. Ideálne je drevo alebo imitácia dreva drevené skrinky, rohože ku sprchovaciemu kútu, drevený obklad na stene so sprchovým kútom. Či už svetlé, alebo tmavé, drevo prinesie do vašej kúpeľne pocit pohodlia. A keď k tomu doplníte medené akcenty, nájdete povestnú čerešničku na torte. Nebojte sa, pusťte sa smelo do toho.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *