Efektívny sklad vedie k spokojnému zákazníkovi

Každá nábytkárska firma má obrovské sklady, pretože skladovanie nábytku je priestorovo veľmi náročné. Okrem toho je náročné aj zabezpečiť efektívne fungovanie skladu. Ako môžete zvýšiť efektívnosť skladu na maximum? Síce je to beh na dlhé trate, no výsledok rozhodne stojí za to. Ako na to?

Organizácia a poriadok

Sklad, ktorý nie je organizovaný a nedajbože v ňom je aj neporiadok, je odsúdený byť neefektívny. Organizácia pomáha aj zamestnancom, aby pracovali efektívnejšie – vedia, kde majú hľadať tovar, vedia, kde majú tovar uložiť. Tomuto pomáhajú hlavne prehľadné skladové regály, ktoré zabraňujú chaosu a zmätku v sklade. Skvelý organizačný pomocník.

Maximalizujte priestor

Využite potenciál skladu čo najlepšie, ako to ide. Automatický paletový sklad, ktorý slúži hlavne na uskladnenie paliet, môže byť vysoký až 45 m. Len si predstavte, ako táto výška dokáže maximalizovať využitie priestoru vo vašom sklade.

Majte kvalitnú manipulačnú techniku

Veľmi dôležitá je aj kvalitná manipulačná technika, ktorá nestrávi viac času v servise ako v sklade. Minimalizujte riziko toho, že vám vypadne jeden z vysokozdvižných vozíkov a efektivita bude polovičná. Tiež je dobré rátať s takýmito situáciami dopredu. Majte v zálohe náhradný vozík, aby ste nemrhal zbytočne financiami pokojne vám stačí repasovaný vysokozdvižný vozík.

Skultúrnite priestory skladu

Vytvorte pre vašich zamestnancov miesto, kde si budú môcť sadnúť, vypiť kávu, najesť sa, odpočinúť. Pokojne to nazvime aj malá oáza pokoja. Snažte sa o to, aby aj celkový vzhľad skladu pôsobil príjemne a udržovane. Pretože v kultúrnom prostredí rastie aj pracovná produktivita zamestnancov.

Ukážte zamestnancom, že sú pre vás dôležití

Komunikujte s nimi, dajte im adekvátny plat, s ktorým budú spokojní, robte teambuildingy, motivujte ich aj inými hodnotami ako platom – to je vyššie spomenuté kultúrne prostredie, špičková technika, kvalitné pracovné oblečenie či LED osvetlenie v sklade.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *