Nenechajte si otráviť spánok horúcimi nocami

Horúce letné noci si vyžadujú špeciálne opatrenia. Nebuďte sa uprostred noci na neznesiteľné teplo a mokré pyžamo. Vyberte  si obliečky aj paplóny také, aby sa vám toto nestávalo. V týchto dňoch nestačí iba otvoriť okno a myslieť si, že všetko bude v poriadku. Musíte improvizovať, vymýšľať alebo používať svoje osvedčené triky, aby ste sa mohli pokojne vyspať. Ako na to, aby ste sa ráno zobudili s dobrým pocitom? Pocitom, že ste spali a nelámali vás na kolese.

Vymeňte paplón

Mysleli ste si, že existujú len jeden paplón a tým to hasne? Existuje viacero typov paplónov, ktoré sa delia podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené a ešte podľa toho, na ktoré ročné obdobia sú určené – zimné, letné, celoročné. Teraz v lete je určite najlepší variant bavlnený tenký a vzdušný paplón. Prípadne, keď je vám teplo aj pod takýmto paplónom, iba deka oblečená do obliečok.

Vyberte správne návliečky

Vybrať si správne návliečky nie je problém, ani žiadna raketová fyzika. Stačí, keď viete, že flanelové a froté obliečky sú vhodnejšie na  zimné noci, pretože príjemne hrejú. Hrejú a to je presne ten dôvod, prečo nie sú dobré na leto. Na leto sú dobré saténové, bavlnené či ľanové návliečky, vďaka ktorým sa letný „nespánok“ zmení na spánok. Je dôležité aj to, čo do nich navlečiete. Niekedy, keď sa ortuť teplomere v noci blíži aj ku 30°C, môžu byť úplne prázdne – bez paplónu, bez deky.

Myslite aj na deti

Je lepšie, keď vaše ratolesti majú detské obliečky a to hneď z niekoľkých dôvodov. Keď majú na svojich návliečkach svojho obľúbeného hrdinu, nebudú sa báť a nebudete ich musieť každú chvíľu chodiť upokojovať, že im nič nehrozí. Ďalším dôvodom je ten, že ich nebudete musieť naháňať do postele. Teraz pôjdu na miesto, ktoré sa im páči a cítia sa tam dobre. Máte problémy dostať svoje deti do postele? Tu máte jednoduchý návod, ako sa tohto problému zbaviť.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *