Kupujete postel? Poradíme Vám na čo si dať pozor!

Určite netúžite šetriť na sebe a kvalitnom spánku, či mieste odpočívania, keďže sa jedná o miesto, na ktorom trávite v priemere aspoň tretinu dňa. Preto sme si pre Vás pripravili niekoľko rád, ktoré Vám uľahčia výber a navedú na správnu cestu pri výbere postele ako pre Vás, tak i Vašeho partnera.

shutterstock_247841560

Materiál

V prvom rade, by ste si mali uvedomiť a rozhodnúť sa, akému materiálu by ste dali prednosť. K dispozícii je vždy prírodný masív, ktorý aj vyzerá výborne, dokonca často ide jednoducho skombinovať s nábytkom v miestnosti, ktorý sa v masíve taktiež často ponúka, no jeho údržba je jednoznačne náročnejšia, hlavne keď máte malé deti. Na druhej strane laminovaná drevotrieska ponúka širšiu skupinu farieb a jej údržba nevyžaduje takú pozornosť, aj keď logicky jej pevnosť nedosahuje rozmerov masívu. Taktiež vizuálne silné sú kovové postele, ktoré sa ponúkajú v rôznych variáciach.

Úložný priestor

Ak nemáte dostatok priestoru v spálni, určite bude pre Vás výhodné kúpiť postel s úložným priestorom, ktorý aspoň odbremení skrine od ukladania postelného prádla, ktoré zaberá vždy značné miesto. Vedľa toho môže slúžiť i pre oblečenie, sezónne veci, prípadne hračky pre deti, ak kupujete postel do detskej izby.

V prípade detskej izby je v rámci priestoru vhodné pouvažovať i nad poschodovou postelou, aby mali Vaše ratolesti priestor na hranie, či učenie.

Rošt, či pružiny?

Ďalšou nutnou stránkou výberu je rozhodnutie, či budete radšej chcieť pružinovú posteľ, alebo rošty pre matrac. Pružiny sú jendoznačne ekonomickejšie, ale najviac preferované hlavne na chate, či pre občasné návštevy. No pre svoje dlhodobé pohodlie sa určite odporúča vybrať si čo najvhodnejší rošt, pričom výber spočíva medzi pevnými, alebo pružnými lamelami. Lamely reagujú na akýkoľvek pohyb a tým umožnia ideálne polohovanie Vašeho tela. Rolu tu taktiež zohráva počet lamiel, ich šírka a spôsob uchytenia. Býva zvykom, hlavne u dospelých, že i samotné lamely sú rozdelené podľa pružnosti a záťaže, hlavne u ťažších mužov. Pri partneroch sa odporúča výber pre každého zvlášť z dôvodu rozdielnej záťaže i proporcií.

Matrac

Posledným mimoriadne podstatným aspektom je výber adekvátnej matrace, ktorá dotvára s roštom pohodlné spanie. Až na výnimočné prípady sa neodporúča ani extrém mäkkej, ani tvrdej, aby sa ľudské telo mohlo dokonale uvoľniť a zotrvať v polohe čo najdlhšiu dobu v priebehu spánku. Tvrdá matrac zaťažuje chrbticu, zatiaľčo pri mäkkej sa dostáva do značného oblúku a neuvolní sa adekvátne. Ak si nie ste istí, poraďte sa s odborníkom a určite si najskôr vyskúšajte matrace v obchode. Taktiež berte do úvahy ich poťahy a ohľad na to, či nie ste alergici. V tomto prípade je pre Vás v ponuke viacero antialergických matrací i poťahov.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *