Krásne zariadená izba pre vášho malého objaviteľa

Detská izba, dieťa

Povahu dieťaťa ovplyvňuje prostredie, v ktorom dieťa vyrastá. Na rozvíjanie kognitívnych schopností vplýva do výraznej miery aj zariadenie detskej izby, jej farebnosť a množstvo podnetov.

Ak plánujete zariaďovanie detskej izby pre vášho malého objaviteľa, na čo by ste si mali dávať pozor a čím by ste sa mali riadiť pri zariaďovaní snáď najfarebnejšej miestnosti v domácnosti?

Tri zóny

V prvom rade by ste mali myslieť na rozdelenie miestnosti na hraciu, spaciu a študijnú. Študijnú časť vám odporúčame umiestňovať k oknu – k prirodzenému zdroju svetla. Ak nedisponujete väčšími priestormi, budete mať problém so zariaďovaním. Aby sa však dieťa cítilo v každej časti detskej izby príjemne, musíte investovať do farebných doplnkov.

Do hracej časti umiestnite na zem chlpatý detský koberec, ktorý dieťatko chráni pred studenou podlahou a poskytne mu pohodlie pri hraní. Navyše ak bude koberec farebnejší s rozprávkovými motívmi, zabijete dve muchy jednou ranou.

Ergonomický nábytok

Pri výbere detského nábytku klaďte dôraz na ergonómiu. Odporúčame nastaviteľné detské stoly a ergonomické detské stoličky s kvalitnou opierkou a sedením. Myslite na zdravý chrbátik vášho dieťatka a okrem ergonomického nábytku vyberajte aj kvalitný matrac do detskej postieľky. Zdravie vášho dieťatka je dôležité a investícia do drahšieho, ale kvalitnejšieho vybavenia detskej izby by vás nemala odradiť.

Fototapety do detskej izby

Aby bola detská izba vášho dieťatka farebnejšia, okrem väčších hračiek na policiach, obrázkov na stenách si prezrite ponuky detských fototapiet. Nájdete tam množstvo zaujímavých vzorov a možno natrafíte aj na takú fototapetu, na ktorej je obľúbená rozprávková postavička vašich detí. Spestrite detskú izbu niečim originálnym, niečim naozaj krásnym ako sú detské fototapety.

Zariaďte detskú izbu podľa našich praktických rád a uvidíte to šťastie v očiach vašich malých objaviteľov.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *