Vyberte si správnu garážovú bránu

Garáž slúži ako trezor pre vášho štvorkolesového miláčika. Chráni ho pred dažďom, snehom, popadanými konármi, útokmi holubov, zlodejmi, zvedavými očami susedov či krúpami. Preto by ste si mali dať záležať na tom, akú garážovú bránu vyberiete na svoj  „auto sejf“. Na čom by ste si mali dať záležať a aké požiadavky by ste mali mať na kvalitné garážové brány?

Dajte si záležať na vzhľade brány

Prvý dojem je rozhodujúci, platí to pri ľuďoch, zvieratách, domoch a ani garážové brány nie sú žiadnou výnimkou. Vyberte si takú, ktorá bude ladiť k celkovému štýlu vášho domu a zároveň aj garáže. Vytvorte z domu a garáže jeden kompaktný celok. Nemôže to vyzerať tak, že každú budovu postavil niekto iný s 30 ročným odstupom. Aj pri takej technickej záležitosti, akou je garážová brána, je vzhľad dôležitý.

Typy garážových brán

Základné typy garážových brán sú rolovacie, výklopné a sekciové. Rolovacie brány sú výhodné z hľadiska úspory priestoru, pretože sa navíjajú do boxu. Dajú sa namontovať aj bez stavebných úprav, čo je výhoda pre tých, ktorí chcú mať bránu čo najrýchlejšie. Výklopné brány sú pre tých, ktorí majú dostatok voľného priestoru pred bránou, hľadajú lacnejší typ a na izolačných vlastnostiach brány im veľmi nezáleží. A sekciová brána? Je to kombinácia dvoch vstupov – vchodové dvere pre ľudí a brána pre auto. Výhodou je, že nemusíte otvárať celú bránu, keď chcete vytiahnuť z garáže bicykel a navyše majú aj dobré izolačné vlastnosti.

Záleží vám na svetle a aj bezpečí?

Často pracujete v garáži? Svetlo je dôležité a to prirodzené je najlepšie. Existujú aj garážové brány s oknami, tie však predstavujú pomerne veľké lákadlo pre zlodejov. Preto je lepšie, keď si na garáž namontujete strešné okná, ktoré budú skvelým prirodzeným zdrojom svetla pri vašich kutilských chvíľach. Je však na vás, ktorá brána predstavuje pre vás najväčšie výhody. Garážová brána nie je investícia na každých 5 rokov, preto si vyberte tú, s ktorou budete najviac spokojný.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *