Ako by ste sa mali starať o kvalitu vody

Tipnite si, z koľkých percent je zložené ľudské telo z vody? 30, 40, 50? Pridajte, u dospelého človeka sa táto hodnota pohybuje na úrovni 60-70 % vody, pri novorodencoch je to až neuveriteľných 80 %, takže si dokážete predstaviť, aká je voda pre vás a vaše telo dôležitá. A keď to teraz vidíte v absolútnych číslach, budete sa viac zaujímať o to, čo pijete? Úprava vody a zvyšovanie jej kvality je dôležité bez ohľadu na to, či ste napojený na mestský zdroj, alebo máte vlastnú studňu. Kvalitu môžete zvýšiť v oboch prípadoch. Ako? Celkom jednoducho, sledujte.

Používajte filtre

Filtre dokážu zbaviť vody fyzických nečistôt. Najčastejšie ide o jemný piesok, hlinu či častice ílu. Filtre majú rôznu priepustnosť, tie najúčinnejšie dokážu zachytiť nečistoty aj o veľkosti 1 mikŕonu. Pozor, je dôležité, aby ste filter pravidelne menili, pretože keď presiahnete jeho životnosť, do filtrovanej vody sa začnú vyplavovať častice zachytené vo filtri. A čo tvrdá voda? Ako proti nej bojovať?

Zbavte sa tvrdej vody

Voda je tvrdá vtedy, keď je v nej nadbytok horčíka a vápnika. Vtedy robí vrásky vám a zlobu vašim elektrospotrebičom ako práčka, rýchlovarná kanvica alebo aj vodovodné batérie. Zbavte sa vodného kameňa a tvrdej vody a kúpte si zmäkčovač vody. Ten odstráni nepotrebnú časť vápnika a horčíka z vody, čo vás pomôže znížiť množstvo vodného kameňa, a keď sa budete sprchovať, voda už nebude vašu pokožku tak veľmi vysušovať.

Starajte sa o vodu v studni

Základom je dávať vodu pravidelne na rozbor, nech viete, čo pijete. Nech sú výsledky akékoľvek, mali by ste mať vždy dostatok pomôcok, ktoré sa starajú o kvalitu vody v studni. Jednou z nich je aj UV lampa, ktorá svojim žiarením zabíja baktérie. Do studne sa môžu dostať ani neviete ako, stačí, že lejak spláchne do studne fekálne baktérie z pohnojeného poľa a nebezpečenstvo je na svete. Ideálnym filtrom, ktorý prečistí vodu bez použitia akýchkoľvek chemikálii je osmóza, či už reverzná, alebo klasická. Zlepšite kvalitu vašej vody a aj kvalitu svojho života.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *