Ako vybrať bezpečnú detskú postieľku alebo čo musíte pred nákupom vedieť

Článkov o tom, ako vybrať detskú postieľku, je celý rad. Ten náš je ale iný. Prečo? Pozeráme sa na problematiku z praktickej stránky veci. Žiadna „omáčka“. Poďme sa pozrieť na to, ako vybrať detskú postieľku, na čo sa zamerať a kde ju kúpiť.

Aké máte možnosti

Posteľ môžete kúpiť v e-shope, napríklad tu: https://www.drevko.sk/detske-postielky/ alebo v kamennej predajni s detským tovarom.

Materiál postieľky

Dnes sa vyrábajú najčastejšie drevené postieľky. Kovové postieľky nie sú moc dostupné a ani vyhľadávané. Niektorí rodičia nechcú využívať postieľku často, preto kupujú cestovné postieľky, ktoré občas rozložia. Cestovná postieľka býva látková a plastová, prípadne kovová a je potrebné do nej tiež zaobstarať matrac. Zle sa čistí a môže sa trhať.

TIP: Prečítajte si kompletný návod ako vybrať postieľku.

Rozmery postieľky

Drevené postieľky zakúpite s rozmermi 120 x 60 cm, 140 x 70 cm, okrúhle alebo oválne. Pri výbere veľkosti je to koľko priestoru máte v spálni. Na jednej strane sa postieľka musí do miestnosti vojsť, to je jasné, ale na druhej strane počítajte aj postupom času s tým, že dieťa bude vystrkovať von ruky, nohy. Ak umiestnite postieľku hneď k oknu, kde sú závesy, bude ťahať za závesy. Bude blízko nočného stolíka? Zoberie vám veci, otvorí zásuvky. Miesto by ste mali mať nielen na postieľku ako takú, ale tiež počítať s priestorom okolo postieľky.

Vyberateľné priečky a posuvné bočnice

Pri vybraných detských postieľok sú priečky odnímateľné a stena postieľky sa dá posunúť, prípadne sklopiť. Tieto postieľky nemusí byť vždy bezpečné a je dobré si pred nákupom overiť, či spĺňajú požiadavky na bezpečnosť a majú príslušnú certifikáciu.

Rošt do postieľky

Máte neposedné dieťa? Pozor na rošt. Dieťa môže v postieľke vyvádzať, skákať a ničiť hoo. Rošt praskne, zničí sa a nový zoženiete len veľmi ťažko. Vyberajte preto postieľku, ktorá sa len tak nezničí, je stabilná, alebo nový produkt, ktorý je dva roky v záruke.

· Zaujímajte sa o to, z čoho je postieľka vyrobená – drevo, kov, plast.

· Ako je materiál opracovaný – je hladký? Nemôže sa dieťa poraniť?

· Je postieľka natretá lakom alebo farbou, ktorá dieťaťu neublíži?

· Ako je kvalitný rošt? Nie sú v ňom veľké rozostupy? Neprepadne dieťaťu noha?

· Nemôže vysunúť bočnicu? Nemôže samo zložiť latky?

· Môže postieľku rozbiť? Vyliezť z nej alebo vypadnúť?

· Nemôže si medzi latkami priškripnúť nohu?

· Ako sa postieľka udržuje – možno ju utrieť a umyť?

Copywriting TEXTO – tento článok je spracovaný agentúrou ako PR reklamný článok.

Bude Vás zaujímať: