Markízy, ktoré nedajú slnku žiadnu šancu

Posedenie na terase počas horúcich letných dní je príjemným oddychom, či už po namáhavej práci, alebo jednoducho na načerpanie nových síl. Príjemné posedenie s dobrým drinkom, knihou, alebo čímkoľvek iným vám však môžu prekaziť horúce lúče slnka, ktoré dopadajú priamo na vašu terasu. Markízy na terasu sú ideálnym spôsobom ako sa zbaviť pálivých slnečných lúčov a uchrániť sa pred nepríjemným slnkom. Markízy sú moderné vonkajšie tieniace systémy, ktoré na vašej terase, balkóne, či pred kaviarňou vytvoria relaxačné miesto, kam sa pred slnkom ukryjete. Predstavujú nielen účinnú ochranu pred slnečným žiarením či miernym dažďom, ale dokážu skvelo doplniť vzhľad vášho domu a zabezpečiť účinné tienenie na terase.

Vybrať vhodnú terasovú markízu by ste nemali iba podľa vzhľadu a toho, ako sa vám hodí k terase a domu, ale aj podľa jej funkcionalite a typu vyhotovenia. Častokrát sa zabúda na to, že tienenie na terasu má plniť predovšetkým ochrannú funkciu a až potom estetickú. Práve preto vám prinášame prehľad najčastejších typov markíz, aby ste si vybrali tú najlepšiu pre vás a vašu terasu.

Kazetové markízy predstavujú elegantný spôsob ochrany pred priamym slnečným svetlom. Kazetová markíza vás dokáže spoľahlivo ochrániť pred slnečnými lúčmi a zároveň predstavuje vkusnú ozdobu pre váš dom. Designový a precízne spracovaný ochranný box je využívaný ako estetický prvok stavby, ktorý chráni látku markízy i jej mechanické diely pred znečistením.

Kazetová markíza predstavuje efektívny a elegantný spôsob ochrany pred slnkom. Zdroj: sunsystem.sk

Otvorené markízy patria medzi najpoužívanejšie systémy vonkajšieho tienenia. Pre svoju jednoduchosť a spoľahlivosť sú využívané ako v súkromnej, tak aj komerčnej sfére. Tento typ je vhodný pre každú terasu vďaka svojej všestrannosti.

Otvorená markíza je využiteľná aj pre váš obchod. Zdroj: sunsystem.sk

Markízy s nosnou konštrukciou sú samostatne stojace markízy, ktoré z vašej terasy vytvoria miesto, kde môžete pokojne relaxovať v príjemnom tieni. Či už je to uprostred vašej záhrady, na vonkajšom ihrisku alebo záhradnej reštaurácii, osvedčené technológie zaručia maximálnu stabilitu a tienenie veľkých plôch.

Vďaka samostatne stojacej konštrukcii poslúži tento typ markízy kdekoľvek. Zdroj: sunsystem.sk

Tienidlá zimných záhrad a pergol sú navrhnuté pre riešenie tienenia na stávajúce zimné záhrady, alebo pergoly. Vďaka širokej ponuke týchto terasových markíz a ich vyladeným systémom, môžete zatieniť akúkoľvek plochu i veľkých rozmerov.

Ideálne riešenie pre vašu zimnú záhradu. Zdroj: sunsystem.sk

Potrebujete zatieniť balkón alebo menšiu presklenú plochu? Balkónové markízy sú špeciálne navrhnuté pre tienenie menších plôch balkonu, lodžií či menších terás. Vo vašej réžii je dokonca aj to, koľko slnečných lúčov dovolíte prepustiť až k vám. To všetko vďaka inteligentnému systému plynulej regulácie vysunutia a sklopenia tienenia.

Balkónová markíza sa hodí na tienenie malých plôch. Zdroj: sunsystem.sk

 

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *