Ako doplniť interiér moderným kobercom vo vintage štýle

V uliciach Istanbulu turistov často prekvapia výklady obchodov so starými kobercami. Miestni predajcovia takto demonštrujú, že podnikanie sa dedí z generácie na generáciu. Opotrebovaný koberec je znakom penziónu: hostia sú tu vítaní, deti a starší ľudia sú milovaní, tradície sú cenené. Moderné koberce na podlahe, ktoré štýlovo imitujú vintage, sú trendom v interiérovom dizajne bytov a kancelárií prémiovej triedy.

Výhody moderného koberca vo vintage štýle

Staré koberce z vlny sa boja vody, molí, plesní, ťažko sa čistia od nečistôt a prachu. Moderné koberce vyrobené z hypoalergénnych polyesterových vlákien nemajú tieto nevýhody:

  • slúžiť roky, nedeformovať sa, nestrácať sýtosť farieb;
  • majú vysoké tepelnoizolačné a zvukovo izolačné vlastnosti;
  • vhodné na podlahové kúrenie;
  • nehromadia baktérie a huby, nemajú toxické farbivá a roztoče;
  • ľahko sa čistia doma.

Vintage koberce z kolekcií známych tureckých a európskych výrobcov navrhujú kreatívni dizajnéri. Toto nie je kópia, je to kreatívna reinterpretácia tradičných ornamentov, niekedy avantgardná achromatická paleta alebo “sépia”.

Moderný koberec z vintage kolekcie do obývačky, spálne, terasy

Stačí jeden dotyk – a miestnosť získa zvláštne čaro. V obývačke či štúdiu vintage koberce dokonale dopĺňajú klasickú skupinu čalúneného nábytku z pohovky a kresiel alebo kozubového priestoru. Má dekorácia obývacej izby zložitý ornament v perzskom štýle? Umiestnite ho presne po obvode nábytku. Najbezpečnejšou možnosťou je koberec s abstraktným vzorom alebo vzorom o 20-40 cm dlhší ako pohovka, nábytok je umiestnený na vrchu podlahovej krytiny. V knižnici položte na koberec Voltairovo kreslo a miniatúrny stolík.

V spálni a šatni zdobí budoár koberec v starom štýle, vhodný priestor pri veľkých zrkadlách. Položte si k posteli koberec, nebojte sa postaviť nábytok na moderný povrch.

Na krytej terase s posuvnými stenami vytvára syntetický koberec útulnosť, nebojí sa teplotných zmien a vysokej vlhkosti. Kompozícia vysokej dekoratívnej zelene a ratanového nábytku vyzerá dobre na pozadí “starožitného” koberca.

Moderný koberec vo vintage štýle do kancelárií

Achromatická paleta a “sépia” ukazujú vkus a dôveru majiteľov firiem. Návštevníci sa môžu presvedčiť, že výzdoba kancelárie či zasadačky vrcholového manažéra nie je falošná, ale vedomá interpretácia tradičného štýlu. Odkaz je jasný: spoločnosť neskrýva svoje ambície, cení si poctivosť a dôvernosť.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *