Hurá do prírody

Ste úzko spätý s prírodou? Už od detstva milujete divokú prírodu, chodili ste opekať či stopovali zver len tak pre zábavu?

A možno by ste chodili táboriť ešte aj dnes keby ste nemali pracovné povinnosti. V tomto prípade viete, že príroda aj ak dokonale poznáte terén je nevyspytateľná. Preto pri každej Vašej výprave nesmie chýbať kvalitné oblečenie, vhodné aj do dažďa aj ak práve vonku svieti slnko, pretože najmä vo vyšších polohách sa počasie môže veľmi rýchlo zmeniť. Dostatok vody a jedlo je taktiež povinnou výbavou každého turistu. Ale aj istý druh náradia je nevyhnutný. Sú to samozrejme nože prípadne aj dýky. Správny turista samozrejme zanecháva prírodu v takom stave v akom bola keď vstúpil do lesa ale človek musí rátať zo všetkým. Správy o tom, že aj skúsený turisti museli stráviť noc v horách, prípadne čakať na pomoc pre zlé počasie sú pomerne časté. A preto by nikto kto ide na celodennú túru nemal zabudnúť napríklad na švajčiarsky nôž. Tento má viac možností využitia a teda je veľmi obľúbený. Je ľahký a okrem ostrej čepele má štandardne aj pílku na drevo, s ktorou bez problémov odrežete aj hrubší konár. Celková výbava záleží na type a teda aj na konečnej cene. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že stredná trieda obsahuje aj otvárač na konzervy, malý skrutkovač, otvárač fliaš, priebojník, pinzetu, špáradlo a vývrtku. S takouto výbavou samozrejme potešíte aj domáceho majstra, ktorý je len občasným turistom.

Špecifickým spoločníkom je dýka. Táto nedisponuje takým množstvom príslušenstva ako švajčiarsky nôž ale niekomu môže vyhovovať práve tento typ. Nie všetky dýky sú však rovnaké. Aj v tomto prípade trh ponúka tzv. dýky na prežitie, kde nájdete napr. kompas, vode-odolné zápalky, nylon s háčikom a dokonca aj meter, zrkadielko a príslušenstvo potrebné na zostrojenie praku.

Ak Vy alebo niekto blízky potrebuje práve podobné maličkosti navštívte armyshop. Tu si iste vyberiete vhodného spoločníka na potulky prírodou.

 

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *