Oblečte svoje steny štýlovo: Doprajte im luxusné tapety

Ak chcete v byte zmenu, nemusíte nutne všetky steny vymaľovať. Čo tak namiesto toho radšej obliecť vaše steny do štýlového šatu v podobe tapiet? Na výber ich je neúrekom!

Tapety ponúkajú možnosti, ktoré od žiadnej interiérovej farby nedostanete. Utlmujú hluk, dokážu skryť rôzne stavebné nezrovnalosti a vytvárajú pocit teplej steny. V interiéri vytvoria plastické štruktúry a geometrické tvary, o ktoré by ste sa farbami usilovali len márne. Výhodou tapiet je, že ich ponuka je obrovská, vďaka čomu si vyberie naozaj každý. Odlišujú sa farbami, vzormi a taktiež aj materiálom. Niektoré sú úplne jemné, iné zase odolajú rôznym nástrahám.

Materiál podľa izby

Keďže je materiálov mnoho, pri výbere tapiet sa zamerajte na to, do akej izby ich chcete použiť. V prípade kuchyne siahnite po materiáli, ktorý odoláva vode a znečisteniam. Vinylovú tapetu môžete ľahko umyť, ak ju nechtiac oprskáte. Tá sa vďaka svojim vlastnostiam hodí aj do kúpeľne a nie je na škodu použiť ju tiež v detskej izbe.

Oproti vinylovým sú papierové tapety menej odolné a nefandia vlhkosti. Za to však potrápia váš rozpočet o čosi menej. Zo všetkých druhov sú totiž najlacnejšie. Môžete ňou skrášliť steny v miestnostiach, do ktorých nechcete veľa investovať. Iným typom sú zas vliesové tapety, ktoré sú odolné a takisto sa ľahko čistia – ich výhodou je navyše jednoduché lepenie na steny.

Luxusné tapety dodajú interiéru šmrnc

Na výber máte aj tapety vyrobené z textilu, imitácie hodvábu či sklených vlákien. Takéto luxusné tapety dodajú akémukoľvek priestoru šmrnc. Nemusíte ich aplikovať na všetky steny. Niekedy stačí dať tapetu len na jednu stenu či len na určité časti stien. Izba aj tak získa originálny ráz. Nezabudnite tapety zladiť aj so sedačkou či vankúšmi na pohovke. Dbajte aj na farbu podlahy a okien, a celkový vzhľad miestnosti.

Foto: Bigstockphoto

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *