5 tipov na efektnú a lacnú premenu obývačky

Ten istý nábytok, napriek tomu úplne nová obývačka. Dokážete to za pár euro! Ako na to?

Sústreďte sa na plochy, ktoré zívajú prázdnotou. Tapety alebo samolepky na stenu dokážu úplne premeniť atmosféru v miestnosti. O veľkú zmenu sa postarajú aj textílie. Nový pléd alebo dekoračné vankúše oživia každú pohovku. Hotovo máte za 5 minút.

Studio: Ru.les, zdroj: https://favi.sk/inspiracie/album/interieru-dvojizboveho-bytu-bratislava/67

Pohrajte sa s detailmi

Poohliadnite sa po lacných samolepkách na stenu. Do obývačky sa hodia citáty o rodine alebo o domove. „Vyberte citát, ktorý najviac vystihuje váš život, váš vzťah k vášmu bytu. Nebuďte hŕ a nenakúpte hneď v prvom obchode, kam vstúpite,“ radí Marienka z vyhľadávača nábytku a dekorácií Favi.sk.

Upriamte sa aj na drobnôstky, ktoré obývacej izbe dodajú štýl. Že máte hromadu kníh s modrým prebalom? Pridajte do izby modrú vázu alebo dekoračný vankúš v tejto farbe. Práve takéto maličkosti pomáhajú so zladením bez toho, aby ste za premenu obývačky platili stovky eur.

Vypnúť a zapnúť

Chcete do premeny investovať čo najmenej? Skúste obyčajné samolepky:

Ak ich nalepíte na vypínače, tak miestnosť nielen oživia, ale zároveň ochránia svetlé steny pred zašpinením. Navyše nenápadne pripomenú, aby sa pri odchode zhaslo.

Samolepky tiež pomôžu zjednotiť celý byt. „Práve menšie samolepky na steny sú na to ideálne. Opakujte rovnaké motívy aj na vypínačoch v kuchyni alebo v spálni. Vytvoríte dojem, ako keby interiérom prechádzala jedna linka,“ odporúča Marienka z Favi.sk.

Momentálne najviac frčia čierno-biele samolepky, prírodné motívy alebo motívy s mačkami.

Jedna dovolenková stena

 

Jednoduchý a čistý interiér umožňuje použiť výrazné tapety. Krásne a lacno s nimi vydekorujete prenajaté alebo študentské byty. Miestnosť vďaka nim pôsobí zariadene, aj keď je v nej len zopár kúskov nábytku.

Má vaša obývačka jasne daný štýl? Podporte ho práve tapetou! K vidieckemu sa napríklad hodí motív tehál alebo dreva. Do moderného interiéru sú vhodnejšie abstraktné obrazce alebo mapy, kam si môžete zaznamenávať miesta, ktoré ste navštívili a na ktoré máte pekné spomienky. Výrazné fototapety vylepte len na jednu dominantnú stenu. Dizajnéri sa neboja dať ju i za televízor, ale vynímať sa bude aj za gaučom.

Naopak tapetami s drobným vzorom môžete pokryť všetky steny. Obývacia izba vďaka nim pôsobí omnoho prívetivejšie.

Rodinná galéria

Samolepky na steny sa najčastejšie lepia nad sedačku namiesto obrazu. „Slováci majú v obľube samolepku s obrázkom halúzky, ktorá vyzerá skvelo takmer vo všetkých interiéroch,“ prezrádza Marienka z Favi.sk

Do obývačky sa hodia aj samolepky v podobe stromu, ktoré majú na konároch predpripravené rámiky na rodinné fotky. Z obyčajnej dekorácie sa tak stane osobná súčasť interiéru, ktorá sa isto-iste stane inšpiráciou pre všetky vaše návštevy.

Gaučová premena

Výmena sedacie súpravy by vás stála majland? Radšej ušetrite a investujte len do iného plédu. Obývačka okamžite dostane nový impulz. Sýta farba upúta pozornosť výhradne na pohovku, naopak svetlé odtiene vytvoria priestor pre dekoračné vankúše.

Radi meníte detaily? Nakúpte jednoduché štvorcové vankúše a vymieňajte na nich iba poťahy. Každá premena obývačky vás potom vyjde len na pár euro.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *