Ako si skrášliť dom

Stavebný boom najmä v mestách máme už niekoľko desiatok rokov za sebou. Paneláky sa stavali ako na bežiacom páse, a tak sú medzi jednotlivými bytovkami len malé rozdiely. Ako na všetkom, čo je vystavené poveternostným podmienkam, aj na našich panelákoch sa podpisuje zub času. Slnko, mráz, vietor ani dážď nenechajú nič nepovšimnuté a s následkami sa musíme popasovať sami.

Kedysi sa stavalo naozaj vo veľkom, no dnes je nová bytovka skôr raritou, o vysokých cenách bytov v nej ani nehovorím. Bývať však musíme, a tak sú oveľa dostupnejšie práve staršie bytovky.

Spĺňajú často rovnaké parametre na priestor, avšak ich vzhľad nie je práve pohladením pre oko. Aj preto sa väčšina ich obyvateľom veselo pustila do obnovy fasády. Ak však máte byt v takomto paneláku, určite dobre viete, že najmä v zime prestupuje mráz aj cez steny a aj napriek tomu, že poctivo kúrite, veľmi sa nezohrejete. Dôvodom sú najmä netesné okná, ktoré sa časom zdeformovali, ale aj murivo, v ktorom sa izolačná vrstva výrazne stenčila.

Riešenie tak často predstavuje jedine zateplenie. Bytovka tak nezíska len nový moderný vzhľad, ale aj teplo z domova Vám už neunikne. Ide však o vysokú investíciu, na ktorej sa musia zhodnúť obyvatelia každého paneláku. Aj tu tak hľadáme spôsob ako ušetriť, a tak sa rozhodujeme pre lacnejší materiál. Zatepľovanie polystyrénom je najlacnejšie, a tak aj najpopulárnejšie.

Takáto obnova domu však vyžaduje komplexné riešenie, a tak sa realizuje aj výmena okien a tiež zateplenie strechy. Viac sa dočítate na psgroup.sk.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *