Záhradné chatky a domčeky. Aký typ si vybrať?

Premýšľate nad tým, že si zaobstaráte záhradnú chatku či záhradný domček? Dnes sú už veľmi obľúbenou súčasťou záhrad. Môžu slúžiť ako sklad na náradie, ale aj ako víkendové záhradné domčeky.

Starostlivosť o vlastnú záhradu a pestovanie vlastných potravín sa pre mnohých stáva nielen záľubou, ale aj životným štýlom. Niekto si prácou a relaxom na záhrade nahrádza aj dovolenku a pobyt v záhradnom prostredí je skôr oddychom ako prácou. Podľa jednotlivých požiadaviek záhradkárov záhradné chatky a domčeky existujú v niekoľkých variantoch.

Záhradné chatky ako priestor na uskladnenie náradia

Takéto typy chatiek môžeme nazvať chatky na náradie. Záhradkárom poskytujú miesto na uskladnenie a uzamknutie záhradného náradia. Vo väčšine prípadov je náraďovou chatkou práve jednoduchá a menšia drevená chata. Ich jednoduchosti zodpovedá aj nízka cena. Takéto typy chatiek sa väčšinou zaobídu aj bez okien či terasy. Sú jednoduchým a efektívnym riešením pri uskladňovaní náradia či materiálov.

Záhradné chatky a domčeky ako miesto pre relax

Druhým typom sú záhradné chatky a domčeky, ktoré poskytujú aj priestor pre oddych. Buď vo vnútri chatky alebo aj na jej terase. V tomto prípade by terasa mala byť zastrešená, aby ste sa mali kam schovať v prípade nepriaznivého počasia. Takéto typy chatiek a domčekov sú rozmerovo väčšie. Ak chcete oddeliť priestor, v ktorom budete uskladňovať náradie od priestoru na oddych, môžete zvážiť aj bočný prístrešok.

Záhradné domčeky na víkend

Najvyššou ponukou sú záhradné chatky a domčeky, ktoré svojou veľkosťou, dispozíciou ale aj zariadením a celkovým riešením poskytujú priestor na niekoľkodňové, najčastejšie víkendové pobyty v prírode. Sú ideálnou voľbou v prípade, ak máte pozemok či záhradu niekde v prírode. Vtedy sa môžete vybrať na výlet s rodinou či priateľmi a oddýchnuť si v príjemnom prostredí. Takáto najčastejšie drevená chata je autentickým prostredím, v ktorom upustíte od starostí bežného dňa. Mali by ste však rátať s tým, že záhradné domčeky a cena drevených chát je rozdielna.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *