Plotové stĺpiky: Aké typy poznáme?

Pri stavbe plotu vám samozrejme nestačí len pletivo, ale dôležité sú aj stĺpiky na plot. Aké typy stĺpikov sa k danému plotu hodia?

Pri stavbe plotu vám samozrejme nestačí len pletivo, ale dôležité sú aj stĺpiky na plot. Aké typy stĺpikov sa k danému plotu hodia sa dozviete v našom článku.

Stĺpiky na plot k pletivovým plotom

Ak si oplocujete záhradu bežným poplastovaným pletivom, stačia vám k nemu namontovať poplastované plotové stĺpiky. Sú vyrobené z obojstranne pozinkovanej trubky, ktorá má najkvalitnejšiu povrchovú ochranu na báze polyesteru. Jednoduchá montáž stĺpika a pletiva, bez nutnosti farbenia či inej udržby počas celej životnosti, sú jeho veľkou prednosťou. 

Stĺpiky na plot ku zváraným sieťam

Zvárané siete sú najlepším variantom, ak oplocujete priemyselné areály, alebo záhrady, kde sú psy, ktoré môžu klasické drôtené ploty zničiť. K zváraným sieťam odporúčame Plotové stĺpiky UNIX, ktoré sú vďaka svojim vyztužovacím prelisom pevnejšie ako bežné okrúhle stĺpiky. Obojstranne pozinkovaný plech a následne poplastovanie vysokoadhéznym PVC im zabezpečuje veľmi dlhú a bezúdržbovú životnosť. 

Stĺpiky na plot k zváraným panelom

Ešte pevnejšie ako zváraná pletivá sú panelové ploty (zvárané panely / plotové diece). Pre toto oplotenie sú k dispozícii Plotové stĺpiky 60×40, ktoré  sú vyrobené z obojstranne pozinkovaného profilu a následne poplastované vysokoadhéznym PVC, čo im zabezpečuje veľmi dlhú a bezúdržbovú životnosť. Ich prednosťou je velká mechanická odolnosť.

Stĺpik je vhodný k všetkým typom plotových panelov. Na prichytenie sa používa úchyt 60x40mm, ktorý nájdete v príslušenstve k zváraným panelom.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *