Drevo sa stále teší popularite aj v stavebníctve

Záujem oň v porovnaní s minulosťou klesol, no aj naďalej sa teší pomerne veľkej popularite. Dôvod je najmä ľahká manipulácia a opracovanie v porovnaní s inými druhmi stavebných materiálov. Na stavanie domov sa však používa už len zriedka. Najmä pre vysokú cenu je vo veľkej miere nahrádzané inými druhmi.

Typické drevenice sú tak raritou a zväčša sa s nimi stretávame len na dedinách. Pomaly sa však aj moderné drevostavby tešia rastúcej popularite. V stavebníctve sa tak opäť začínajú využívať vlastnosti dreva. Ak si postavíte svoj dom z dreva, nemusíte si robiť starosti so zateplením, keďže samotné drevo má akumulačnú schopnosť. Teplo tak počas dňa, pripadne kúrenia, pohlcuje a následne ho vyžaruje do okolia, nemusíte tak neustále kúriť a o teplo máte postarané. Drevo je veľmi trvácny a stály materiál, treba ho len vysušiť. Ak sa však chystáte na stavbu domu, či ho potrebujete pri realizácií iného presného projektu, je vždy dobré drevo nechať vyschnúť. Dá sa použiť aj surové, avšak pri nesprávnom reze sa dosky môžu krútiť, čo už v hotovej stavbe nevyriešite.

Ako šikovný kutil, však drevo môžete využiť aj v domácnosti, obklad v interiéry je efektný, no jedinečný vzhľad Vášmu domovu dodá originálny drevený nábytok. S trochou praxe to zvládnete, naviac aj na internete nájdete viaceré návody ako na stôl, či stoličku z dreva. Potrebovať budete však najmä rezivo a náradie na jeho opracovanie.

Vlastnou šikovnosťou si tak skrášlite svoj domov originálnymi kúskami, a ešte aj ušetríte na nábytku.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *