Nad zariadením premýšľame ešte pred samotnou kúpou

Ak ste si práve kúpili byt, či postavili dom, určite sa už nejaký ten čas zamýšľate nad zariadením Vášho domova. Naše predstavy sa však často od skutočného líšia. Jednou príčinou sú samozrejme peniaze. Bývanie nie je lacné, a tak nám na zariadenie už veľa nezostane. Ďalším dôvodom môže byť naša prehnaná predstava a nereálne nároky, ale aj skutočnosť, že sa musíme zhodnúť s partnerom. Práve toto je ten najzložitejší okamih, kedy sa preverí nejeden vzťah. Najmä pri prvom spoločnom bývaní, narážame často na zásadné rozdiely. Avšak kde je vôľa, tam je aj cesta, a tak po niekoľkých diskusiách a kompromisoch, dospeje každý k obojstrannej spokojnosti. Zariadenie bytu či domu tak nebude celkom zodpovedať Vašej predstave, avšak bude sa páčiť rovnako obom. Veď predsa je dôležité aby ste sa cítili doma pohodlne.

Často najväčšou a najvyťaženejšou miestnosťou v domácnosti je samozrejme obývacia izba. Tu trávime najviac času ako rodina, a preto by mala byť predovšetkým účelne a pohodlne zariadená. Pred samotnou kúpou nábytku do obývacej izby teda dobre porozmýšľajte čo skutočne potrebujete a čo Vám vyhovuje aj z praktického hľadiska. Pohodlná a dostatočne veľká pohovka je základ každej obývačky. Budete na naj predsa tráviť veľa spoločných chvíľ nielen s partnerom ale aj s celou rodinou.

Aj keď je obývačka často najväčšou miestnosťou, úložné priestory umiestnite inam. Iste by ste pred návštevou neradi ukazovali neporiadok v skrini. Priestrannú šatníkovú skriňu teda radšej umiestnite do spálne.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *