Zdravá klíma aj s plastovými oknami

Pre zlepšenie domáceho pohodlia ale najmä v snahe ušetriť finančné prostriedky sa spoločnosť vrhá do zatepľovania budov.

Paneláky na našich sídliskách ožívajú v pestrých, niekedy až prehnane farebných kombináciách. Vzhľadom na vek týchto budov je to pochopiteľné. Stavebný rozmach, ktorý započal stavbu práve týchto budov je neraz aj 20 rokov preč, a treba sa postarať o to, aby tieto domy ešte čo to vydržali. Stavby nových bytových domov totiž nenapreduje podľa predstáv odborníkov.

Samotný obyvatelia jednotlivých bytov sa však na zatepelní celej budovy musia dohodnúť. To nie je vždy možné. Najmä z finančného hľadiska s týmto väčšina nesúhlasí.

Preto sa jednotlivci v snahe ušetriť obrátili na masovú výmenu okien.

Plastové okná sami o sebe samozrejme ponúkajú úsporu na konečnom vykurovaní bytu, avšak pre efektívnosť je lepšie riešiť tento problém komplexne, a teda aj so zateplením plášťa budovy.

Samotný výber plastových okien by sa mal riadiť podľa ceny aj kvality. Najlacnejšie okná sú zväčša nekvalitné a teda sa môže stať, že v konečnom dôsledku prerobíte. Pri kúpe by ste teda mali vyberať z ponúk viacerých a hlavne renomovaných výrobcov.

Aj pri kvalitnejších plastových oknách sa bežne môžete stretnúť s kondenzátom v spodnej časti okna. Na túto skutočnosť má vplyv najmä výstuha okna, ktorá je zväčša oceľová, a teda vedie teplo, resp. vonkajší chlad na vnútorné okno kde sa stretáva s teplom z vnútra a tvoria sa kvapky vody. Dôvodom vzniku však môže byť aj klíma v byte. Ak Váš byt je nadmieru vlhký prebytočná vlhkosť vystúpi na oknách.

Tento nedostatok môže viesť k plesniam, a teda zdravotným komplikáciám rodinných príslušníkov. Predchádzať mu môžeme napríklad krátkodobým, ale intenzívnym vetraním, ktoré by sme mali pravidelne opakovať. Plastové okná totiž neprepúšťajú čerstvý vzduch ako tomu bolo u tých starých, cez ktoré fučalo všetkými kútmi. Preto musíme výmenu vzduchu robiť pravidelne my samy.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *