Detaily, ktoré si v kúpeľni nevšímame a mali by sme si

Kúpeľňa je miesto, kde vykonávame hygienu. Pri jej čistení sme sa neraz zapotili a aj napriek tomu, že sme sa snažili robiť všetko pre to, aby zariadenie kúpeľne slúžilo minimálne dvadsať rokov, snažili sme sa márne. Niektoré detaily si predsa len nevšímame a to môže byť kameň úrazu. Ktoré detaily – miesta by sme si mali všímať?

Miesto za záchodom

Pri umývaní toalety si všímate len jej vnútro a na ostatné akosi zabúdate? Práve za záchodom sa môže hromadiť špina. Všímajte si pri upratovaní miesto za záchodom a skontrolujte si, či vám náhodou nekvapká zo záchoda. Možno vyriešite aj dilemu, odkiaľ sa vzala tá voda, ktorú ste mali na zemi. Dôkladne umývajte aj splachovadlo. Čudovali by ste sa koľko baktérii by ste našli na tomto mieste.

Ak máte nový záchod zo série Villeroy Boch, o to viac by ste si mali dávať pozor na čistenie miesta za záchodom. Jedná sa o luxusnú sériu kúpeľňového vybavenia a mali by ste si ju chrániť ako oko v hlave!

Boky umývadla

Umývadlo by sme mali umývať komplet celé a nielen „vo vnútri“. Po bokoch môžete mať špinky, fľaky od zaschnutej vody a určite by to nebolo príjemné, keby vás na to upozornila práve vaša návšteva. Pravidelne z umývadla a zo sifónu odstraňujte vlasy a fúzy, aby sa vám neupchal odtok.

Prach v kúpeľňovej predložke

V kúpeľni si všímajte aj prach v kúpeľňovej predložke. Každý víkend pri upratovaní predložku dôkladne vyprášte a každý mesiac ju vyperte. Najmä ak máte dlhovlasé kúpeľňové predložky, prach, vlasy a špinu voľným okom neuvidíte.

Pár praktických rád, ako si udržať kúpeľňu ako novú

Jediné miesto, ktoré nám po náročnom pracovnom dni poskytne oddych a relax, je kúpeľňa. Dávajte si preto pozor, aby ste ju dostatočne vetrali. Dôkladne si kúpeľňu povysávajte a následne umyte podlahu a obkladačky. Perte kúpeľňovú predložku, čistite špáry medzi obkladačkami starou zubnou kefkou a sódou bikarbónou, utierajte do sucha bubon práčky, pravidelne vymieňajte uteráky a čistite si aj koše na špinavé prádlo. Prádlo do nich v žiadnom prípade nehádžte mokré. V koši by sa vám mohla objaviť pleseň.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *