Detský nábytok

Každý človek sa dnes snaží držať krok s dobou. Okrem toho, že sa moderne obliekame, stravujeme a moderne cestujeme, chceme mať aj moderne zariadený dom alebo byt. Detská izba je jednou z miestností, ktorých zariaďovanie vie byť zábavné, ale na druhej strane aj naozaj problematické. Ako teda do detskej izby vybrať nábytok, ktorý je najvhodnejší?

Nábytok pre najmenších

Novorodencovi je obyčajne jedno ako je jeho izba zariadená. Jeho trápi len to, či je v suchu, teple a má čo jesť. Preto by nemali rodičia zabúdať na to, že detský nábytok pre najmenších vyberajú aj pre seba. V každej detskej izbe musí byť detská postieľka a prebaľovací pult. Detská postieľka by mala byť pohodlná aj pre mamičku. Mala by mať posuvné dno, aby sa pri novorodencovi mamička nenarobila a príliš nenakláňala. Na druhej strane môže dieťa postieľku s posuvným dnom využívať mnoho rokov. Na praktické použitie sa samozrejme hodia aj detské postieľky s kolieskami. Mamička alebo otecko si takto môžu dieťa s postieľkou presunúť do inej izby a mať tak dieťa stále pod dohľadom aj v prípade, že chcú robiť napríklad domáce práce.

Prebaľovací pult

Prebaľovací pult je ďalším kusom nábytku, ktorý dokáže starostlivosť o dieťa naozaj uľahčiť. Aj keď nemá každý človek v detskej izbe miesto na prebaľovací pult, kupuje ho dnes čoraz viac rodičov. Aj prebaľovací pult však treba vybrať starostlivo a naozaj s rozvahou. Okrem toho, že by mal mať pár zásuviek, aby sa doňho zmestilo všetko, čo dieťa potrebuje, by mal byť aj takej výšky, pri ktorej bude v pohodlí chrbát mamičky a otecka. Ak si chcú byť rodičia pri prebaľovaní naozaj istý bezpečnosťou svojho dieťaťa, mali by navyše vybrať pult, ktorý bude dostatočne hlboký.

Detský nábytok pre predškoláka

Keď dieťa rastie, venuje sa čoraz viac aktivitám, na ktoré potrebuje písací stôl. Deti, ktoré už chodia do škôlky sa najradšej zabávajú maľovaním alebo kreslením, či dokonca písaním. Na to, aby sa im to robilo pohodlne sa im hodí práve spomínaný stôl.

Detský stôl

Vybrať písací stôl, pri ktorom bude dieťa baviť okrem kreslenia neskôr aj písanie úloh nie je vôbec jednoduché. Stôl by mal byť v prvom rade praktický. Okrem dostatočne veľkej plochy, by mal mať aj niekoľko zásuviek, ktoré poslúžia na odkladanie všetkých zošitov, pasteliek a farbičiek. Dôležité je aj to, kde rodičia stôl umiestnia. Najvýhodnejšia poloha je samozrejme pod oknom. Ak rodičia prizvú ku kúpe svoje dieťa, môžu si byť navyše istí, že sedenie za stolom bude naozaj baviť.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *