Staňte sa projektantom vlastného priestoru

Sila farieb v priestore je nepopierateľná. Pokiaľ ich dokáže človek dokonale zladiť, vytvorí sa jednotná štruktúra, v ktorej vyniknú ostatné doplnky. V takomto prípade si musíte ale uvedomiť, ktoré plochy a povrchy budú predmetom takejto rekonštrukcie. Základom sú samozrejme steny. No nie vždy to závisí len od tohto aspektu. Interiérový dizajn môžete dotvoriť aj inak.

Voľba farby stien

Ako sme už spomínali, nie je to všetko, no základ áno. Pred tým, než by ste si ale chceli vymaľovať svoje steny v byte a dome konkrétnou farbou, mohli by ste vyskúšať staro-nový trend. Rozhodujte sa podľa nábytku. Je to možno presne opačný systém, na aký ste zvyknutí, ale v konečnom výsledku uvidíte, že to má svoj zmysel.

Keď túžite po originalite

Ak chcete byť originálny, zvoľte si farbu stien v úplne totožnom tóne s nábytkom. Samozrejme, že musíte predpokladať a zohľadňovať aj ostatné možnosti, ako je svetelnosť danej izby a jej celková veľkosť. Pokiaľ je nábytok príliš tmavý a budete chcieť aj také steny, bolo by to asi príliš ťažké a celkovo pôsobilo stiesnene.

Dajte možnosť vyniknúť

Vo veľkých priestranných izbách si to ale dovoliť môžete. Na takejto stene váš nábytok možno nevynikne a dokonale splynie so stenou, ale všetko ostatné čo naň položíte na seba naozaj upozorní.

Tento zaujímavý trend sa hodí na knižnice a podobné poličkové zostavy, v ktorých vynikne celý zoznam kníh a všetkých doplnkov, ktoré tam plánujete naaranžovať. Biela stena s rovnakým bielym nábytkom, na ňom položená dekoratívna váza v čiernej farbe bude naozaj originálnym prvkom vo vašej izbe.

Podobne to mnohí ľudia robia s nábytkom tak, že samotnú stenu si volia presne v opačnom farebnom tóne. Zostava nábytku vynikne, ale prečo by to malo byť všetko tak prvoplánové. Vyskúšajte bielu stenu a k nej biely nábytok. Uvidíte, že všetky ostatné doplnky na nej naozaj dokonale vyniknú.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *