Úspora energie

Hľadáte spôsob ako ušetriť elektrickú energiu?

Výber vhodných žiaroviek je veľmi dôležitý, keďže v každej miestnosti máme minimálne jeden niekedy aj tri či štyri zdroje svetla. Najmä ak máte vo zvyku svietiť dlho do noci, prípadne ste nútení svietiť aj cez deň aby ste zbytočne nenamáhali svoj zrak. Najnovším zdrojom svetla s vysokou úsporou sú LED žiarovky. Tieto majú nielen oveľa nižšiu spotrebu ale aj dlhú životnosť. Tieto vydržia až 45-krát dlhšie ako klasické žiarovky a nepotrebujú istý, aj keď krátky čas na dosiahnutie celkovej intenzity svietivosti. Toto bol veľký problém pri úsporných žiarovkách (žiarivkách), keďže častým zasväcovaním a zhášaním veľmi trpeli a čerpanie energie počas tzv. zohrievania tejto žiarovky na prevádzkovú svietivosť bolo oveľa vyššie ako počas súvislého svietenia. LED žiarovky podľa typu vydržia aj viac ako 50 000 prevádzkových hodín, pričom zväčša neprestanú jednoducho svietiť ako bežné prípade úsporné žiarovky, ich životnosť je odvodzovaná od poklesu svetelného toku a ten samozrejme závisí od času.

Pri najbližšom nákupe teda vyskúšajte LED osvetlenie a presvedčte sa o úspore na vlastnom ročnom vyúčtovaní.

Technológia LED žiaroviek sa využíva aj pre dekoračné účely. Ak teda chcete ozvláštniť svoju obývačku, osvietiť vitrínu sú tu pre Vás LED pásy. Váš domov môžu ozvláštniť jednofarebné LED pásy al aj tzv. RGB, pri ktorých si môžete zvoliť akýkoľvek farebný odtieň. Tieto pásy pozostávajú z množstva malých LED žiaroviek upevnených na ohybnom podklade a teda sa prispôsobí akémukoľvek povrchu.

V priemysle sa tiež našiel spôsob využitia úspory elektrickej energie vďaka LED technológií. Ak je potrebné svietiť dlho najmä na parkoviskách alebo nepretržite vo výrobných halách vhodné sú LED reflektory. Tieto môžete vidieť aj na reklamných tabuliach a v športových halách.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *