Inšpirácia: zariaďujeme chlapčenskú izbu


Zariadiť detskú izbu tak, aby sa vašej ratolesti páčila, môže byť pomerne komplikované. O to ťažšie to môže byť, ak zariaďujete izbu pre malého chlapca. V súčasnosti však máte na výber z mnohých dizajnov všetkého nábytku, takže stačí do zariaďovania zapojiť aj budúceho obyvateľa a máte vyhrané.

Zďaleka nie je pravda, že by na rozdiel od dievčat, chlapcom na dizajne izby nezáležalo. Výber nábytku a doplnkov sa však nebude riadiť farbou, ale skôr záujmami malého obyvateľa. Inú izbu bude chcieť futbalista alebo hokejista, inú fanúšik áut a úplne inú počítačový nadšenec.

Posteľ pre chlapca

Bez ohľadu na vek bude posteľ  isto tým najdôležitejším kusom nábytku. Vzhľadom na možnosti, ktoré Vám dizajnéri dávajú, môžete zaobstarať naozaj čokoľvek. Menší chlapci si isto náramne užijú posteľ v tvare lode, ktorá pripomína pirátsky koráb alebo posteľ v kovbojskom, hasičskom alebo policajnom štýle.

Ak však máte doma malého pretekára, ktorý sa s ockom rád tmolí okolo áut, bude preň ideálnou voľbou posteľ ako pretekárske auto. Pamätajte si, že dizajnové postele sú vhodné skôr do väčších izieb alebo do izbičiek, ktoré obýva len jedno dieťa.

Také postele majú jednu nevýhodu, i keď ich bude Váš malý nezbedník milovať, postupne z nich vyrastie, takže budete musieť čoskoro zaobstarať novú posteľ, ktorá mu bude vyhovovať.

Pri zaobstarávaní postele vždy dbajte na kvalitu materiálu aj vyhotovenia. Jedine tak si môžete byť istí, že bude Vaše dieťa spať v bezpečí. Overte si, že pri výrobe boli použité neškodné materiály a nátery a že výrobky majú certifikáciu.

Malá izba pre chlapca

Krásnu detskú izbu môžete vytvoriť aj v malom priestore. Stačí si vybrať zo širokej ponuky poschodových postelí. Priestor pod posteľou môže neskôr slúžiť ako šatňa, úložný priestor alebo ako pracovný kút. Skvelé sú poschodové postele so šmykľavkou, kde sa chlapci vyšantia aj so svojimi kamarátmi. Priestor pod posteľou potom môžu využiť na skladovanie športového náčinia alebo ako študijný kút.

Poschodové postele sa Vám isto budú hodiť aj v prípade, že máte doma viac detí. Bez ohľadu na to, či sú to chlapci alebo dievčatá.

Aký nábytok vybrať do detskej izby pre chlapca?

Či už sa rozhodnete pre poschodovú posteľ alebo dizajnovú posteľ v tvare auta alebo lode, myslite na to, že štýlovo zladený s posteľou musí byť aj zvyšný nábytok. Veľmi dôležitý bude preto výber skríň, komôd, písacieho stola a ďalších kusov nábytku.

Postupom času bude musieť priestor pre hračky ustúpiť učebniciam a športovému vybaveniu a namiesto hracieho kútika budete zariaďovať pracovný. S pribúdajúcim vekom chlapci ocenia, že nemajú izbu vymaľovanú namodro a že na stenách nie sú nakreslené postavičky z detských seriálov. Či už máte doma športovca alebo fanúšika komiksov, zlaďte podľa jeho preferencií predovšetkým doplnky, ktoré možno jednoducho vymeniť.

V každom prípade by však mal byť nábytok k sebe vhodný a navzájom sa dopĺňať. V ALDO nábytku môžete zaobstarať rovno celé zostavy, ktoré vzájomne budú ladiť jednak štýlovo, jednak aj farebne.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *