Nikdy nie je neskoro investovať do zlatých mincí

V dnešnej dobe je stúpajúca inflácia už priam bijúca do očí. Stúpajúce ceny dreva a iných materiálov sa odrážajú aj na cene nábytku. Takýmto tempom sa za niekoľko rokov nájdeme všetci bez domova a bez jedla, pretože naň nebudú peniaze. Existuje riešenie, ktoré vám môže v ťažkej situácii pomôcť alebo sa jej môžete v budúcnosti vyhnúť. Zlato je jedným z drahých kovov, ktoré sú u nás vzácne a ich hodnota nemôže klesnúť nikdy tak, ako hodnota bankoviek. Preto je práve teraz ten správny čas začať investovať.

Pokiaľ vás nelákajú sporiace programy a postupné investície do zlata, ktoré majú výslednú hodnotu v nedohľadne, urobte krok, ktorý vám zaručí istotu. Investičné zlato je dnes dostupné pre každého. Sieť eshopov v poslednej dobe hlási nárast záujmu o kúpu zlatých mincí. Dôvodom môže byť práve to, že ľudia si začali uvedomovať, že ich peniaze, ktoré majú na účtoch či nosia v peňaženkách strácajú postupnou infláciou na svojej hodnote. Kúpa zlata je preto najvýhodnejšou investíciou. Prečo je to tak?

Oslobodenie od dane

Kúpa zlata je veľmi špecifická tým, že za ňu kupujúci nemusí odviesť štátu daň. Dvadsať percent sa u nás na Slovensku odvádza vždy pri každom nákupe. Zlato je výnimkou, teda pri obchode prebehne čisto výmena bankoviek za zlaté mince. Cena zlata teda ostáva nedotknuteľná a vy si určite radšej zakúpite zliatky než niečo na burze, pričom by ste museli odviesť DPH.

Oplatí sa investovať aj do striebra?

Striebro je jedným z ďalších drahých kovov, pomerne obľúbeným, ale jeho kúpa nie je oslobodená od dane. Preto je jeho nakupovanie o niečo znevýhodnené, a práve to odradzuje nákupcov od zaobstarania sa strieborných mincí. Ak ale skutočne chcete vlastniť pár strieborných mincí, neváhajte kúpu uprednostniť pred napríklad investovaním do kryptomien. Istota je istota.

Bude Vás zaujímať:


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *