Prehoz na posteľ a ďalšie pohodlné riešenia

Poznáte ráno ten pocit. Ešte ste pomaly ani nevstali z postele a už myslíte na všetko čo by ste chceli za deň stihnúť. Medzitým ešte musíte ustlať posteľ a taktiež treba postíhať všetky ranné rituály. To vyžaduje nejaký čas a organizovanosť, čo takto skoro ráno občas ľuďom chýba. Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí ráno proste nestíhajú, možno oceníte prehoz na posteľ, ktorým len zakryjete tú spúšť, ktorá po vás ráno ostala. Prekvapivo, existuje veľa druhov takýchto prehozov, čiže je z čoho vyberať, a nájdu sa aj také, čo vás nebudú stáť takmer nič.

Pre lenivé dni treba aj lenivé oblečenie. Nechýbajú vám pohodlné šaty v skrini? Všetci sa snažia vždy vyzerať čo najlepšie, niekedy aj na úkor komfortu – priznajte si, ako rýchlo sa vždy po príchode z práce snažíte dostať z riflí a hľadáte pohodlné tepláky alebo legíny? Tak ako potrebujeme blúzky, košele, sukne či nohavice do práce, tak isto by nám nemali chýbať aj pohodlnejšie kúsky na oddychové chvíle doma alebo na cvičenie. Ak ste sa, milé dámy, našli v predchádzajúcich vetách a občas vám nevadí že nevyzeráte ako z časopisu, tak potom dámske domáce oblečenie je kategória oblečenia, ktorá by vás určite mohla zaujímať.

Pre ľudí, ktorí sú od prírody pohodlní, dokonca existuje aj štýl, podľa ktorého si môžete zariadiť v obývacej izbe. O čo ide? Hygge znamená pohoda po dánsky, alebo schopnosť sústrediť sa na príjemné maličkosti. Každý občas potrebujeme spomaliť v tomto uponáhľanom živote a rozvaliť sa na mäkkom a pohodlnom gauči. V čom ale spočíva tento nevšedný štýl? Používajú sa prírodné materiály ako drevo, keramika, vlna či kašmír, pôsobiace na vaše zmysly, jednoduché tvary a farebná striedmosť. Na druhej strane sa Hygge vyhýba hypermoderným dizajnérskym kúskom, lesklým plastom, kovom a veľkej elektronike. Celkový dojem z tohto štýlu je svieži, ležérny a ako stvorený na relax po ťažkom dni.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *