Čo by ste mali vedieť ešte predtým, ako sa pustíte do rekonštrukcií v domácnosti?

Rekonštrukcia bytu

Akokoľvek náročná rekonštrukcia v domácnosti si vyžaduje dostatočnú finančnú rezervu. Ak plánujete v blízkej budúcnosti realizovať nejaké rekonštrukcie aj u vás doma, pravdepodobne si vezmete úver na rekonštrukciu, alebo v tom lepšom prípade, rekonštrukciu budete platiť z vlastných úspor. Čo by ste ale mali vedieť ešte predtým, ako začnete rekonštruovať?

Potrebujete stavebnú firmu?

Záleží predovšetkým do akej rekonštrukcie sa plánujete pustiť. Keď budete napríklad potrebovať vymurovať jadro, pomoc stavebnej firmy oceníte. Keď však budete potrebovať vymeniť staré dvere za nové ešte krajšie interiérové dvere, zvládnete to sami, resp. s pomocou ešte jedného rodinného príslušníka. Zvážte, či potrebujete ku konkrétnej rekonštrukcii zavolať stavebnú firmu, pretože ak ju budete chcieť zavolať, počítajte s tým, že stavebná firma má obsadené termíny na niekoľko mesiacov dopredu. Myslite na to, aby ste potom neboli sklamaní a nemuseli tak plánovanú rekonštrukciu nútene presúvať.

Ako budete bývať?

Ak idete robiť dispozičné zmeny vo vašom bývaní, zamyslite sa, ako budete žiť, keď vám po byte budú pobehovať robotníci zo stavebnej firmy. Premyslite si, ako to naplánovať, aby vás to žiadnym spôsobom neobmedzovalo. Najlepšie bude, ak na pár dní budete bývať dočasne u svojich príbuzných – u rodičov napríklad. Samozrejme, aj oni musia s týmto súhlasiť.

Kedy začať s rekonštrukciou?

Je potrebné zvážiť, kedy začať s rekonštrukciou. Cez zimné mesiace si radšej oddýchnite a do rekonštrukcií sa pustite až na jar, kedy vám bude aj počasie priať a hlavne, budete si môcť dovoliť otvoriť okná bez toho, aby vám hrozilo, že napadnutý sneh sa dostane aj do vášho obydlia. Okrem toho, všetko bude lepšie schnúť – napríklad ak maľujete steny, poprípade znižujete strop.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *