Ideálne riešenie na triedenie odpadu

Košový systém

My Slováci výrazne zaostávame za ostatnými krajinami Európy v triedení odpadu, pritom si veľmi dobre uvedomujete, aké je potrebné myslieť na životné prostredie – prírodu, ktorá našu opateru jednoducho potrebuje. Ako teda triediť odpad v domácnosti? Skúsime vám v tomto poradiť.

Košové systémy

Košové systémy, ale vám možno známe skôr ako sortety, sú vhodné do spodných častí kuchynských liniek. Zvládnu akúkoľvek veľkú záťaž a výrazne vám pomôžu v triedení odpadu. Skladajú sa z viacerých košov vedľa seba, takže nebudete musieť rozmýšľať nad tým, kde máte vrecko s biologickým odpadom a kde ste si dali vrecko na plasty.

Ak vám záleží na kvalite životného prostredia, kúpte si košové systémy aj k vám domov. Uvidíte, že sa vám budú páčiť a výrazne vám uľahčia triedenie.

Vynášanie smetí každý deň

Ak chcete byť šetrnejší k prírode, vynášajte smeti každý deň. Ak máte za panelákom kôš na biologický odpad, hádže ho do menej používanej misky a vyhadzujte ho každý deň. Nebudete musieť používať žiadne plastové sáčky na prepravu a kôš pod kuchynskou linkou vám nebude smrdieť od hnijúcich zvyškov potravín. Snažte sa obmedziť používanie plastových vriec napríklad tak, že sáčky, do ktorých balíte ovocie a zeleninu, si odložte a neskôr ich použite na prepravu odpadkov do smetných košov. Sáčok využijete viac ako jedenkrát a budete mať dobrý pocit z toho, že ste ušetrili životné prostredie. Ak budete manipulovať so zvyškami potravín, opláchnite si ruky. Špinu by ste si ľahko mohli preniesť na kovanie na nábytku.

Aj vy môžete prispieť k zlepšeniu nášho okolia. Obmedzte plastové tašky, kúpte si inteligentné košové systémy a vynášajte smeti každý deň – najmä zapáchajúci biologický odpad. Ak hodíte do prázdneho koša napríklad šupku z banána alebo škrupiny z vajíčok, odpad budete musieť vyhodiť a zbytočne tak miniete jedno plastové vrecko len kvôli dvom veciam.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.