Urobte si inventúru v kuchyni a nakúpte si kvalitnejšie kuchynské potreby

Ku koncu roku robia inventúru nielen podniky a obchodníci. Robíme ju aj vo svojom živote. Urobte si ju s predstihom aj vo svojej kuchyni. Trebárs vám niektoré nápady a poznatky pomôžu urobiť atraktívnejšími už novoročné oslavy. Tentokrát pravdepodobne v menšom rodinnom kruhu, o to však môžu byť kulinársky atraktívnejšie.

K čomu nám inventúra vo vlastnej kuchyni je? Nová doba priniesla zmeny do nášho stravovania a chvíľu ešte potrvá, než sa vrátime do pôvodných koľají. Ak vôbec. Trebárs zistíme, že sa doma dokážeme stravovať zdravšie, lacnejšie a pestrejšie ako v reštauráciách. Máme prehľad, prečo nám priberá manžel, ale aj o tom, ako sa stravujú deti. Z otravného varenia sa môže stať nové hobby pre vás, ale aj celú rodinu. Chce to ale prejsť kuchynské potreby, ktoré doma máme, tie nevhodné vyhodiť či niekam uskladniť, nahradiť lepšími a funkčnejšími, či doplniť to, čo nám doma úplne chýba.

Kuchynské potreby online

Začať zháňať domáce potreby po kamenných predajniach môže byť trochu vyčerpávajúce. Je to tiež zbytočne drahšie. Omnoho lepšie je využiť domáce potreby na internete. Takými sú Drobnosti.sk. Vďaka tomuto e-shopu si urobíte aj jednoduchú inventúru toho, čo máte, v akom stave a čo potrebujete.

Na čo klásť dôraz? Predovšetkým, či sú vaše kuchynské potreby pripravené na zdravé varenie, ale taktiež rýchle a chutné varenie. Jedno jedlo môže chutiť z inej panvice skutočne úplne inak. To ale neznamená veriť na nejaké reklamné triky predajcov. Skôr použiť zdravý rozum a dať aj na skúsenosti iných.

Inventúra v kuchyni

Skontrolujte si hrnce a pokrievky. Niektoré nepoužívate? Preč s nimi a uvoľnite miesto iným. Vyhoďte tiež tie s poškodeným povrchom a radšej si panvice s nepriľnavým povrchom kúpte nové. Nechýba vám nejaké dôležité vybavenie kuchyne? Mlynček, strúhadlo, fľaša na šľahačku… To sú trebárs veci, ktoré si môžete priať aj ako darček. Niektoré nie sú lacné. Určite sa vyplatí doplniť aj veci na pečenie. Nezabudnite ani na dostatok dóz a krabičiek na uloženie potravín. Dôležitú kategóriu tvoria kuchynské nože. Bez dobrých nožov vás varenie nebude baviť. Vlastne vás nebude vaše kuchyňa baviť vôbec. So špatným nožom sa nám nechce ani do krájania chleba, a tak sa radšej napchávame bielym pečivom – rožkami a toastami. Takže dobré nože sú základom dobre vybavenej a zdravej kuchyne.

Záleží aj na stolovaní

Nezabudnite ani na potreby pre stolovanie. To, že jeme očami, je skutočne pravda. A nejde len o tom, ako jedlo naservírujeme, ale aj na čom. Hrnčeky, príbory, taniere – to je základ. Ale k základu patria ďalšie maličkosti ­– prestieranie, podnosy, cukorničky, kanvičky a mliekovky… Napríklad bez mliekovky si čajík „po anglicku“ nedáte, a tak sa pripravujete o zaujímavú možnosť večerného posedenia s rodinou trebárs pri stolných hrách.

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *