Sklo do interiéru patrí: Tieto dôvody vás presvedčia!

Sklo dokázalo úspešne nahradiť rôzne iné materiály, a to najmä preto, že je ekologické, hygienické, ľahko udržiavateľné a zároveň odolné voči nečistotám. V podstate platí, že ak sa nerozbije, prežije toho skutočne veľa. Zároveň dokáže vyvolať pocit luxusu a elegancie. Sklo sa jednoducho oplatí využiť v každom interiéri, pričom možností je neúrekom.

Sklo kam sa len pozriete

Nahradiť sklo by bolo veľmi náročné. V architektúre si našlo nezastupiteľné miesto, a to skutočne všade. Môžete ho vidieť ako nahradilo keramické obkladačky za kuchynskou linkou či v úlohe výplne dvierok. Veľmi ľahko vytláča z popredia aj drevo, takže dnes už vidíme rôzne sklenené police, stoly, deliace priečky, steny či sklenené posuvné dvere. Výhody skla sa totiž nedajú poprieť. V interiéri sa spája predovšetkým s leskom, čistotou, priezračnosťou a celkovo svetlým dojmom. Čo ocenia predovšetkým tí ľudia, ktorí priam potrebujú neustály kontakt so svetlom. V prospech skla nepochybne hovorí aj jeho nenáročná údržba či rozličné farebné variácie.

Sklenené posuvné dvere, deliace steny i rôzne iné sklenené plochy akoby priťahovali odtlačky prstov, čo sa môže zmeniť na menšiu nočnú moru. Pre čistotou posadnuté gazdinky vytvorili výrobcovia matované sklo, ktoré dokáže skryť nielen odtlačky rúk, ale aj dianie v susednej miestnosti či šaty v skrini, ak je sklo použité ako výplň dverí. Pomocou skla ľahko dokážete opticky zväčšiť miestnosť a zároveň do tmavých kútov priniesť o čosi viac svetla a ľahkosti. A to najmä vtedy, ak použijete zrkadlá.

Sklo – krehké i odolné

Mnohí sa pri použití skla v interiéri obávajú jeho krehkosti a s ňou spojeným rozbitím skla a možnými úrazmi. Toho sa však nie vždy treba obávať. Krehkosť sa eliminuje tvrdením skla, teda jeho vrstvením, čím získava špeciálne odolné vlastnosti. Bezpečnostné sklo dokáže chrániť priestor a pri prípadnom rozbití nedôjde k poraneniu, pretože síce praskne, no zostáva pokope.

Foto: Bigstockphoto

Bude Vás zaujímať:

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *